Uczniowie z Korsz zbierali śmieci i sadzili drzewka

2024-05-19 12:00:00(ost. akt: 2024-05-19 19:08:29)

Autor zdjęcia: SP Korsze

Z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach odbyło się wiele ciekawych wydarzeń. Klasy 1-3 wzięły udział w spotkaniu z panią leśnik, która opowiedziała o znaczeniu ochrony lasów i środowiska naturalnego.
Następnie klasy 2-3 przystąpiły do konkursu ekologicznego, w którym reprezentanci klas mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii i ochrony przyrody. Uczniowie klas 4-7 wzięli udział w sprzątaniu terenów w okolicy Korsz. Razem zebraliśmy dużą ilość śmieci, dbając o czystość naszego otoczenia.

W międzyczasie klasa 7a zajęła się sadzeniem drzewek wokół szkoły. Ekologiczne przedsięwzięcie miało na celu zazielenienie naszego podwórka szkolnego i poprawę jakości powietrza.

Cały dzień obchodów Dnia Ziemi był nie tylko edukacyjny, ale także praktyczny, gdyż każdy mógł aktywnie zaangażować się w działania na rzecz naszej planety.

W naszej szkole mieliśmy niezwykły pokaz mody z recyklingu! Uczniowie zaprezentowali swoje kreatywne kreacje wykonane z materiałów z recyklingu. Każda stylizacja była wyjątkowa i inspirowała do działania na rzecz ochrony środowiska.

Źródło: SP Korsze
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5