Kosztowne zdjęcia. Turyści ukarani przez Straż Graniczną

2024-05-13 18:51:08(ost. akt: 2024-05-13 19:10:03)

Autor zdjęcia: W-MOSG

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach za przekroczenie granicy państwowej ukarali mandatami mieszkańców Kielc.
12 maja kamery Straży Granicznej zarejestrowały osoby, które przekroczyły granicę polsko-rosyjską w rejonie służbowej odpowiedzialności Placówki Straży Granicznej w Barcianach. Turyści widzieli kamery Straży Granicznej, a mimo to zlekceważyli je. 27-latkowie tłumaczyli funkcjonariuszom SG, że kierowała nimi ciekawość i chęć zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

Kobieta i mężczyzna otrzymali mandaty karne po 500 zł każdy.

- Po raz kolejny apelujemy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek. Należy pamiętać, że granica państwowa Rzeczypospolitej Polskiej z Federacją Rosyjską jest jednocześnie granicą zewnętrzną Unii Europejskiej, której przekraczanie jest możliwe tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych tj. w przejściach granicznych - przypomina mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: W-MOSG

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5