Pierwsza sesja w powiecie. Kochanowski starostą, Szewczuk przewodniczącym

2024-05-10 08:03:51(ost. akt: 2024-05-10 09:02:56)

Autor zdjęcia: Wojciech Caruk

7 maja odbyła się pierwsza sesja nowej kadencji Rady Powiatu Kętrzyńskiego. Radni złożyli ślubowanie. Wybrano też m.in. starostę, wicestarostę i zarząd powiatu oraz przewodniczącego rady.
Na pierwszej powiatowej sesji radni nie tylko złożyli ślubowanie i wybrali prezydium rady. Do porządku obrad wprowadzono zmiany w postaci powołania starosty i Zarządu Powiatu Kętrzyńskiego. Najpierw po odebraniu zaświadczeń o wyborze i uroczystej przysiędze radni w głosowaniu tajnym wybrali Przewodniczącego Rady Powiatu. Został nim Leszek Szewczuk, który był radnym już w poprzedniej kadencji. Następnie wybrano dwóch wiceprzewodniczących. Zostali nimi: wieloletni radny powiatowy i wiceprzewodniczący rady w poprzedniej kadencji Zbigniew Olenkowicz oraz powracający do składu rady po latach Sławomir Pleskowicz.

Obrazek w tresci

Wybór starosty zdawał się być formalnością, szczególnie kiedy Michał Kochanowski został zgłoszony przez radną Olgę Wanago jako jedyny kandydat. Do sukcesu potrzebował 9 głosów z obecnych na sali 17 radnych. Poparło go ostatecznie 13 osób. W dalszej kolejności powołano wicestarostę, którym został doświadczony samorządowiec Łukasz Wiśniewski. Do składu Zarządu Powiatu wybrano również radnych: Olgę Wanago, Alinę Janiszewską i Mirosława Bobrowskiego.

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5