Nocny pożar w Kętrzynie. Wybuch postawił służby na nogi

2024-04-23 08:14:08(ost. akt: 2024-04-23 09:57:01)

Autor zdjęcia: KP PSP Kętrzyn

22 kwietnia przed godz. 20.00 doszło do pożaru w bloku mieszkalnym w Kętrzynie. Przyczyną był prawdopodobnie wybuch.
Do zdarzenia doszło w jednym z bloków przy ul. Mazurskiej. - W wyniku wybuchu doszło do pożaru w mieszkaniu na parterze. Poszkodowana została jedna osoba, 69-letni mężczyzna. Nieprzytomny został ewakuowany przez strażaków i przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego - relacjonuje st.kpt. Sławomir Siwek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Mężczyzna był reanimowany przez ZRM. - Po przeprowadzeniu reanimacji i przywróceniu czynności życiowych został przewieziony do szpitala - informuje st. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

W działaniach udział brało 10 zastępów i 33 strażaków. Do akcji zadysponowano: JRG Kętrzyn, OSP Kętrzyn, OSP Wilkowo, OSP Karolewo - Centrum i grupę operacyjną Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie. Obecny był również kierownik osiedla, przedstawiciel nadzoru budowlanego, policja, ZRM, Pogotowie Energetyczne i Gazowe. - Strażacy podali dwa prądy wody w natarciu do mieszkania. Akcję gaśniczą utrudniały licznie zgromadzone przedmioty, które trzeba było najpierw usunąć na zewnątrz.i dopiero dogaszać - informuje Siwek.

Na miejscu pojawił się również burmistrz Ryszard Niedziółka wraz z zastępcą Karolem Lizurejem. Miasto zabezpieczyło autobus dla ewakuowanych mieszkańców bloku. Łącznie z budynku ewakuowano 40 osób.

Działania zakończono przed godz. 2.00. Przyczyna wybuchu nie jest jeszcze znana. - W sprawie będzie powołany biegły z zakresu pożarnictwa. Prawdopodobnie 24 kwietnia będzie prowadził oględziny i poda nam potencjalną przyczynę pożaru - dodaje rzeczniczka kętrzyńskiej policji.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5