Uroczyste pożegnanie z mundurem

2024-04-14 14:00:00(ost. akt: 2024-04-14 10:36:00)

Autor zdjęcia: W-MOSG

W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste pożegnanie oficera odchodzącego na emeryturę. Z mundurem po ponad 40 latach służby rozstał się płk SG Roman Klimaszewski – Naczelnik Wydziału-Kierownik Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.
9 kwietnia w obecności pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, rodziny, kadry kierowniczej W-MOSG odbyło się uroczyste pożegnanie funkcjonariusza SG odchodzącego na emeryturę. W przedsięwzięciu udział wzięli Dyrektor Zarządu ds. Cudzoziemców ppłk SG Paweł Hołoweńko, jego zastępca ppłk SG Aleksander Ulański oraz zaproszeni goście.

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Zybiński wręczył odchodzącemu na emeryturę akt mianowania na stopień pułkownika Straży Granicznej oraz szablę oficerską, jako dowód uznania i podziękowania za długoletnią służbę Ojczyźnie. Płk SG Roman Klimaszewski otrzymał również Medal Pamiątkowy W-MOSG.

Komendant oddziału podziękował odchodzącemu na emeryturę oficerowi za lata służby, merytorykę i zaangażowanie na rzecz formacji. Gen. bryg. SG Tomasz Zybiński podkreślił, że płk SG Roman Klimaszewski profesjonalnie i sumiennie przez wiele lat realizował zadania służbowe na stanowisku Naczelnika Wydziału-Kierownika Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie. Życzył, by wspominał służbę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej z uśmiechem i aby nowy rozdział życia, który właśnie rozpoczął, był pełen dobrych chwil.

Zaproszeni goście w swoich wystąpieniach dziękowali funkcjonariuszowi SG odchodzącemu na emeryturę za współpracę, życzyli zdrowia i spełnienia marzeń.

Płk SG Roman Klimaszewski podziękował funkcjonariuszom i pracownikom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej za lata owocnej współpracy. Dodał, że służba w Straży Granicznej była dla niego ogromnym zaszczytem.

Z mundurem związany był od 2 września 1983 roku, kiedy to rozpoczął studia w Wyższej Szkole Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu. Natomiast z dniem 16 maja 1991 roku wstąpił w szeregi Straży Granicznej. Swoje doświadczenie zdobywał na wielu stanowiskach wykonawczych i kierowniczych w Warmińsko-Mazurskim Oddziale SG. W 2015 roku został Naczelnikiem Wydziału-Kierownikiem Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Kętrzynie.

Za wzorową służbę płk SG Roman Klimaszewski był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, m.in Złotym i Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Złotym i Srebrnym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej. Odznaczony był również Medalem Trzydziestolecia powołania Straży Granicznej, a także Srebrnym i Brązowym Medalem za zasługi dla obronności kraju.

Płk SG Roman Klimaszewski za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych wyróżniony został Odznaką Straży Granicznej oraz Emblematem Pamiątkowym Warmińsko-Mazurskiego OSG.

Źródło: W-MOSG


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5