Finał na światowym poziomie

2024-04-14 09:58:06(ost. akt: 2024-04-14 10:18:53)

Autor zdjęcia: MOSiR Kętrzyn

Kętrzyn ponownie na dwa dni stał się bilardową stolicą Polski. Wszystko za sprawą Pol-Touru, który już po raz 10. zagościł w naszym mieście. W zawodach wzięli udział najbardziej utytułowani polscy bilardziści, a o wysokim poziomie rywalizacji świadczy fakt, że w finale zmierzyli się bilardowy Mistrz Świata i zdobywca Pucharu Świata.
Pol-Tour to najważniejszy cykl bilardowy w naszym kraju. Składa się na niego sześć wydarzeń odbywających się w Łodzi, Kielcach i Gdańsku. W tym doborowym towarzystwie jest również Kętrzyn. W dniach 6-7 kwietnia w Bałtyckim Centrum Bilardowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbyła się druga runda serii - Brześć Słomka Ptysiowa Pol-Tour.

W turnieju wzięła udział rekordowa liczba 107 zawodników. W sobotę rozegrane zostały 4 sesje grupowe, które potrwały do późnych godzin wieczornych. Na decydujące rozstrzygnięcia przyszedł czas w niedzielę. W finałowym meczu Daniel Macioł (zwycięzca Pucharu Światu) pokonał 6:2 Wojciecha Szewczyka (zdobywca tytułu Mistrza Świata). Obaj zawodnicy reprezentują klub DASO Team Dekada Sosnowiec. Trzecie lokaty w głównym turnieju 10-bil zajęli równie utytułowani zawodnicy, medaliści Mistrz Świata Juniorów: Kamil Sząszor (Arkadia Tczew) i Szymon Kural (TCF Hub – Retro Team Kraków). W turnieju wystartowało 11 zawodników z Kętrzyna. Najlepiej zaprezentował się Krystian Kosik (BCB MOSiR Kętrzyn), który zajął 33 miejsce.

Prócz turnieju głównego zorganizowane zostały Mistrzostwa Polski w Karambol 3-bandy. Tutaj w rywalizacji wzięło udział 16 zawodników. Zwyciężył Tomasz Kapłan (Nosan Kielce), kolejne lokaty zajęli: 2. Daniel Macioł (DASO Team Dekada Sosnowiec), 3. Hubert Łopotko (Metal-Fach LP Sokółka) i Piotr Ostrowski (Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki).

Turniej był sankcjonowany przez Polski Związek Bilardowy. - Serdecznie dziękujemy za kolejny rok owocnej współpracy głównemu organizatorowi Pol-Touru – Marcinowi Krzemińskiemu i firmie Mak Marketing. Podziękowania kierujemy również w stronę Macieja Szczawińskiego – sędziego głównego i TVSports.pl – za realizację transmisji na żywo - podsumowują Organizatorzy.

Współorganizatorem wydarzenia byli: Miasto Kętrzyn i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.