Podejrzany o zabójstwo w Srokowie został zatrzymany

2024-02-28 15:28:43(ost. akt: 2024-02-28 15:54:54)

Autor zdjęcia: KPP Kętrzyn

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali 44–letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo do którego doszło w jednym z mieszkań na terenie Srokowa. Zatrzymany usłyszał już zarzuty zabójstwa, wobec niego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
W sobotę 24 lutego około godz. 23:00 dyżurny kętrzyńskiej policji został poinformowany o odnalezieniu w jednym z mieszkań na terenie Srokowa ciała mężczyzny.
- Na miejsce skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili oględziny, zabezpieczali ślady, zebrali dowody oraz ustalili tożsamość zmarłego. Okazał się nim 69-letni mężczyzna - mówi st. asp. Ewelina Piaścik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Obrazek w tresci

Podczas oględzin miejsca zdarzenia śledczy zabezpieczyli ślady i przesłuchali osoby, które mogły posiadać istotne informacje w tej sprawie. - Zebrane informacje i podjęte przez kętrzyńskich policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania czterech osób mogących mieć związek z przestępstwem - informuje rzeczniczka kętrzyńskiej policji. - Wszystkie okoliczności śmierci 69-latka są przedmiotem śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Kętrzynie. Niezwłocznie wykonane czynności pozwoliły na ustalenie przebiegu zdarzenia, a w dalszej konsekwencji, na wskazanie sprawcy - dodaje policjantka.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego jedna z osób zatrzymanych, 44-letni mężczyzna, w kętrzyńskiej prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa. We wtorek, 27 lutego, podejrzanego doprowadzono do sądu, który zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5