Nietrzeźwa 51-latka wjechała autem w ogrodzenie posesji

2020-09-24 15:56:16(ost. akt: 2020-09-24 15:09:29)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

51-letnia kierująca pojazdem marki Renault straciła panowanie nad kierownicą swojego pojazdu i uderzyła w bramę posesji w miejscowości Jedwabno. Okazało się, że kobieta miała w organizmie blisko 2 promile.
Wczoraj 23 września około godz. 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że kierująca pojazdem marki Renault wjechała w ogrodzenie jednej z posesji położonej w miejscowości Jedwabno. Osoba zgłaszająca oświadczyła, że ma podejrzenie, że kobieta może być nietrzeźwa.

Na miejsce zgłoszonej interwencji natychmiast pojechali policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letnia kierująca Renault Clio jadąc drogą publiczną straciła panowanie nad pojazdem i wjechała w bramę wjazdową jednej z posesji, uszkadzając przęsło i słupek ogrodzeniowy. Następnie wycofała swój pojazd i próbowała odjechać z miejsca, jednak drogę zajechał jej świadek zdarzenia.

Funkcjonariusze poddali kobietę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, ze 51-latka miała blisko 2 promile. Mieszkanka gminy Jedwabno została zatrzymana i przewieziona do szczycieńskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 2 lat pozbawienia wolności.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5