Artykuły dotyczą historii gminy Janowo

2020-12-11 10:00:00 (ost. akt: 2020-12-11 12:26:10)
Zespół redakcyjny włączył się w organizację pikniku charytatywnego

Zespół redakcyjny włączył się w organizację pikniku charytatywnego

Autor zdjęcia: Jan Borodziuk

W ramach projektu Nowiny Janowskie została stworzona gazetka prowadzona przez zespół redakcyjny, który reprezentują nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie.
Już w trakcie promocji naszych działań, która zaczęła się w czerwcu pojawiało się dużo pomysłów i chętnych do pracy przy jej redagowaniu. Przy tworzeniu jej online pracuje obecnie dwunastu wolontariuszy szkolonych oraz nauczyciele: Beata Angielska, Małgorzata Słomkowska i Agnieszka Tobojka .

W czerwcu odbyły się szkolenia, które dotyczyły warsztatu dziennikarskiego ucznia, we wrześniu ponowiliśmy szkolenia, by usystematyzować wiedzę wolontariuszy i przygotować nowych chętnych do redagowania gazetki. Zakres tematyczny obejmował: Czym jest dziennikarstwo? Cechy dobrego dziennikarza. Normy etyczne w dziennikarstwie. Oraz budowa gazety. Poznanie różnych form wypowiedzi dziennikarskiej.

Promocję rozpoczęliśmy od informacji zamieszczonej na stronie szkoły. W Urzędzie Gminy Janowo i w Szkole Podstawowej zawisły plakaty informacyjne. Została stworzona specjalna ankieta, która określiła preferencję odbiorców. W ankiecie wzięło udział 179 osób.

Na podstawie wniosków, staramy się dopasować treści zamieszczane w gazetce. W pierwszym numerze ogłoszony został konkurs na logo gazetki. Zorganizowaliśmy pięć konkursów, które obejmowały różnorodne umiejętności i każdy odbiorca gazetki mógł wziąć w nich udział. Atrakcyjność nagród podniosła zainteresowanie konkursami.

Do tej pory wydaliśmy pięć numerów gazetki. Każdy w formie papierowej trafił na sesję rady Gminy Janowo. Tam rozdawany jest sołtysom, oczywiście radnym oraz innym uczestnikom.

Spora część artykułów zamieszczanych w gazetce dotyczy historii Gminy Janowo, ważnych dat dla tego właśnie środowiska. Zespół Redakcyjny na bieżąco przekazuje informacje dotyczące tego co aktualnie dzieje się na terenie gminy i wybiera najistotniejsze tematy.

Zespół Redakcyjny gazetki ,,Nowiny Janowskie” na Rynku w Janowie zorganizował akcję Narodowe Czytanie, które zostało zgłoszone na oficjalnej stronie www.prezydent.pl.

Tego samego dnia przedsięwzięcie zostało połączone z charytatywną zbiórką dla dziewczynki chorej na SMA. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę, którą przekazaliśmy rodzicom.
zespół redakcyjny

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5