Barbara Jastrzębowska wyróżniona

2019-12-01 10:00:00 (ost. akt: 2019-11-28 13:23:25)
Barbara Jastrzębowska z rak marszałka marka Brzezina otrzymała wyróżnienie

Barbara Jastrzębowska z rak marszałka marka Brzezina otrzymała wyróżnienie

Autor zdjęcia: Urząd Marszałkowski w Olsztynie

Barbara Jastrzębowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie została wyróżniona przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego Marka Brzezina za wybitne osiągnięcia w dziedzinie pomocy integracji społecznej.
Uroczystość odbyła się w w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku. Ideą przedsięwzięcia jest promocja innowacyjnych i twórczych rozwiązań w dziedzinie pomocy i integracji społecznej. W tym roku wyróżnienie z rąk marszałka otrzymała Barbara Jastrzębowska.

— Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i docenienie trudu mojej wieloletniej pracy na rzecz społeczności gminy Janowo. Jestem prekursorem ówczesnej opieki społecznej w gminie Janowo. Jako gminny pracownik w 1978 r. rozpoczynałam swoją pracę zawodową. Praca ta daje mi dużo zadowolenia, satysfakcji, a przede wszystkim wdzięczności i szacunku podopiecznych. Na swojej drodze zawodowej spotkałam wielu wspaniałych, dobrych ludzi. Doznałam również ogromnego uznania i szacunku od osób bezpośrednio ze mną współpracujących. Docenili mnie również zwierzchnicy — mówi pani Barbara.

Z wnioskiem o wyróżnienie wystąpił wójt gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki. — Barbara Jastrzębowska od 41 lat pracuje na rzecz pomocy społecznej w środowiskach najuboższych, starszych i niepełnosprawnych mieszkańców gminy Janowo, potrzebujących wsparcia i opieki socjalnej. Jest prekursorem działań na rzecz opieki społecznej w gminie Janowo — mówi Dorota Paczyńska, sekretarz gminy Janowo.

Swoją karierę zawodową w dziedzinie pomocy społecznej rozpoczęła już jako 20 latka, przyjmując 1 września 1978 roku od dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nidzicy obowiązki gminnego pracownika socjalnego w Wiejskim Ośrodku Zdrowia w Janowie w Dziale Służb Społecznych.

1 lutego 1990 roku Naczelnik Gminy Janowo powołał Barbarę Jastrzębowską na stanowisko Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Janowie i funkcję tę pełni nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

— Dzięki jej zaangażowaniu, otwartości i umiejętności rozwiązywania problemów jest wsparciem dla najsłabszej grupy gminnej społeczności. Praca jej i całego zespołu, którym kieruje, wykracza często poza ramy służbowych obowiązków i czasu pracy. Angażuje swój czas prywatny, wiedzę i ogromne doświadczenie w niesienie pomocy i rozwiązywanie trudnych sytuacji życiowych podopiecznych ośrodka nie tylko w zakresie pomocy społecznej. Angażuje się w wiele inicjatyw społecznych i bardzo aktywnie współpracuje z innymi ośrodkami nie tylko z terenu naszego województwa — mówi wójt gminy Janowo Grzegorz Napiwodzki.

Barbara Jastrzębowska jest też wieloletnim członkiem Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Nidzicy, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Janowie oraz Zespołu Interdyscyplinarnego w Janowie.

Została uhonorowana odznaką PCK. W 2010 roku za wieloletni wkład pracy w budowanie gminnego systemu wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym wyrazy uznania przekazał jej Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, a w 2013 roku za prowadzoną działalność zawodową, w tym prowadzenie jednego z najdłużej działających KIS-ów wyraził również ówczesny Minister Pracy i Polityki Społecznej.

— Barbara Jastrzębowska jest inicjatorem i osobą odpowiedzialną za realizację wielu projektów skierowanych do osób wykluczonych zawodowo i społecznie, w tym dużych projektów systemowych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Barbary i ofercie jaką prezentuje GOPS w Janowie wielu mieszkańców, w tym również tych starszych, otworzyło się i zaczęło funkcjonować w społeczeństwie, a ich aktywność, talent i pokłady energii życiowej budzą ogromny podziw oraz świadczą o bardzo dobrym wypełnianiu obowiązków przez kierownika GOPS — zapewnia wójt Grzegorz Napiwodzki.

— Ogromny wkład pracy pani Barbary w utworzenie i prowadzenie przez wiele lat Klubu Integracji Społecznej pozwoliło znacznej części mieszkańców gminy Janowo odnaleźć swoistego rodzaju azyl, odskocznię od trudnej rzeczywistości i zrobić pierwszy krok do lepszego życia. Dzięki zaangażowaniu kierownik GOPS w Janowie tak duża liczba starszych, w tym niepełnosprawnych mieszkańców gminy Janowo, korzysta z oferty Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczepkowie-Borowym w formie dziennego pobytu, który jest doskonałym miejscem zapewniającym integrację, opiekę, aktywny wypoczynek i rehabilitację — dodaje sekretarz Dorota Paczyńska.

— Barbara Jastrzębowska to osoba niezwykle skromna, a zarazem bardzo empatyczna i pracowita, nigdy nie skarżyła się, nigdy nie zabiegała o poklask. Przyznanie Barbarze Jastrzębowskiej tej nagrody, przed jej przejściem na emeryturę, jest doskonałym zwieńczeniem i uhonorowaniem jej pracy zawodowej i poświęcenia całego życia zawodowego dla drugiego człowieka — dodaje wójt Grzegorz Napiwodzki.

roz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja #2834046 | 88.199.*.* 12 gru 2019 15:11

    Pani Basiu życzę zdrowia i samych radosnych dni.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5