„Spóźniona miłość, czyli wyznania starego belfra"

2020-03-18 07:00:00 (ost. akt: 2020-03-17 20:21:30)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy Janowiec Kościelny

"Spóźniona miłość, czyli wyznania starego belfra" to tytuł spektaklu Mariusza Marczyka, który w poniedziałek 9 marca mogliśmy obejrzeć w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym.
W taki sposób świętowano Dzień Kobiet. Panie ( i nie tylko) mogły obejrzeć wzruszającą, a jednocześnie pełną humoru historię nauczyciela języka polskiego.

Główny bohater przez całe życie pozostał wierny szkolnej miłości, lecz z powodu nieśmiałości nigdy nie wyznał uczuć pięknej Helenie.
Spektakl bardzo przypadł publiczności do gustu. Momentami rozśmieszał do łez. Bywały momenty, gdy łzy były efektem wzruszenia.

Pan Mariusz Marczyk w latach ubiegłych prezentował w Janowcu Kościelnym sztukę pt. „Separacja" oraz „Zapiski amoralnego moralisty".

Po udanej dawce doznań kulturalnych przyszedł czas na kulinaria i to w słodkim wydaniu. Zanim tort pokrojono Piotr Rakoczy-wójt gminy i Waldemar Pyracki - kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury złożyli Paniom najserdeczniejsze życzenia i wręczyli kwiaty.

SOK


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Gmina2811012

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5