Z nadejściem wiosny Orzeł zdobył pierwszy punkt

2018-03-26 09:00:00(ost. akt: 2018-03-25 21:16:07)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum

PIŁKA NOŻNA\\\ Mecz siedemnastej kolejki rozegrano w Mławie na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Lks Orzeł Janowiec Kościelny zremisował 2-2 z Mks Olimpią Olsztynek.
Po długich i ciężkich przygotowaniach i po serii gier kontrolnych, zagraliśmy pierwszy mecz w tym roku o ligowe punkty. Powinniśmy zacząć już tydzień temu, w Gągławkach, ale kapryśna aura zniweczyła te plany.

Mecz 17 kolejki powinien być rozegrany na boisku w Kucach, lecz spóźniająca się wiosna wygrała i stąd konieczność poszukiwania alternatywnego rozwiązania. Wybór padł na boisko ze sztuczną nawierzchnią w Mławie i tam udały się obie ekipy. W składzie Orła zabrakło Dawida Szypulskiego, pauzującego za kartki, kontuzjowanego Mariusza Łochnickiego i Radka Płoskiego, który nie dojechał ze względów rodzinnych.

Przed meczem było trochę obaw, bowiem rywale grali przed tygodniem swój mecz i rozstrzelali Osę Ząbrowo aż 11-0. Odradzająca się Olimpia pokazała się z dobrej strony już jesienią i rozpoczęła wiosnę od mocnego uderzenia. Pierwsza połowa to dużo walki, głownie w środkowej strefie boiska. Olimpia groźna przy akcjach po stałych fragmentach gry.

Pierwsza odsłona mogła paść naszym łupem. W 45 min. Jakub Rogowski w sytuacji sam na sam minął bramkarza gości i... nie trafił w światło bramki. Druga połowa zaczęła się od pięknego strzału powracającego do drużyny po rocznej przerwie Przemka Małeckiego i od 48 min. Orzeł wychodzi na prowadzenie. Olimpia wyrównała w 63 min, ale po kolejnych 7 minutach ponownie na prowadzeniu nasze Orły.

Po akcji w 70 min. Roberta Pokrzywnickiego tym razem nie pomylił się Jakub Rogowski, pokonując bramkarza rywali. Niestety, zabrakło koncentracji w ostatnich minutach i w 89 min. tracimy drugą bramkę i szansę na pełną pulę w tym meczu. Szkoda-było bardzo blisko. Mimo wszystko gratulacje za pierwszy wiosenny punkt. Walczymy dalej. O tym czy święta spędzimy w radosnych nastrojach zdecyduje wyjazdowy mecz z Delfinem w Rybnie.

Lks Orzeł - Mks Olimpia Olsztynek 2-2
48' Przemysław Małecki 1-0
70' Jakub Rogowski 2-1

Jerzy Wilamowski

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5