Orzeł wrócił z Biskupca bez punktów

2016-04-11 09:31:19(ost. akt: 2016-04-11 09:47:07)

Niespodzianki nie było. Lks Orzeł przegrał ligowe spotkanie w Biskupcu z Tęczą 0-2.
Rywale wyśrubowali w ten sposób rekord klubowy, zwyciężając w lidze 11 razy z rzędu, ale nie przyszło im to łatwo. Orzeł podjął walkę i w pierwszej połowie prezentował się naprawdę nieźle.

Bohaterem meczu mógł zostać Bartek Szczypiński. Najpierw z rzutu wolnego trafił w słupek, a następnie przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam. Świetną okazję miał też Przemek Małecki po strzale z dystansu, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki.

To, co nie udało się gościom, przypadło w udziale gospodarzom i to oni, mimo bardzo dobrej gry Orła, schodzili na przerwę prowadząc 1-0.

Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. Orzeł nadal próbował wyrównać stan meczu, lecz po godzinie gry było coraz trudniej. Czerwoną kartkę zarobił Sebastian Szczypiński i ostatnie pół godziny musieliśmy grać w osłabieniu.

Trener Waldemar Pyracki desygnował do gry Artura Szczepkowskiego i Mateusza Ginapa, lecz trudno odwrócić losy meczu grając w dziesiątkę z doświadczonym rywalem.

W końcówce meczu rywale wykorzystali ryzykowne ofensywne ustawienie gości i dołożyli drugie trafienie. Wygrali spotkanie, ale Orzeł pokazał się z dobrej strony. To dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

Po meczu z wiceliderem już w sobotę spotkanie z trzecią siłą w lidze czyli potyczka z Unią Susz. Jeśli nasi gracze przypomną sobie jak trafiać do siatki rywali - może być ciekawie.