200 złotych za adopcję pieska

2019-10-31 19:00:00 (ost. akt: 2019-11-03 17:05:12)
Gmina Iłowo- Osada wypłaca jednorazową rekompensatę w wysokości 200 zł w przypadku adopcji bezdomnego psa ze schroniska w Tatarach. Prezentujemy pieski, które szukają nowego, ciepłego domu.
Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tatarach, Tatary 30A, 13-100 Nidzica prowadzi działania zmierzające do oddawania do adopcji bezdomnych zwierząt osobom zainteresowanym i zdolnym zapewnić zwierzętom należyte warunki bytowania.

Adoptujące osoby fizyczne otrzymają rekompensatę części kosztów utrzymania psa. W przypadku adopcji bezdomnego psa nowy właściciel otrzyma jednorazową rekompensatę w wysokości 200 zł. Rekompensata dotyczy psów z listy poniżej i będzie wypłacona jednorazowo przez Gminę Iłowo-Osada w momencie dokonania adopcji i podpisania stosownej umowy. Przed oddaniem do adopcji, zwierze zostanie poddane szczepieniu, sterylizacji lub kastracji oraz oznakowaniu elektronicznemu przez schronisko dla bezdomnych psów "Podaj łapę" w Tatarach.


ADEK - samiec, mieszaniec, średni, około 6lat.Niestety nie dało się zrobić innego zdjęcia niż te:( Nie chcieliśmy go jeszcze bardziej stresować, bo i tak był dość wystraszony, gdy wychodził na zewnątrz. Obecnie się poznajemy i po paru miesiącach na pewno będzie innym psiakiem i będzie można więcej o nim napisać:) Na pewno na pierwszy rzut oka bardzo nieufny i lękliwy. Hałas i wrzask, a na pewno box w schronisku to nie jego miejsce. Szukamy mu pilnie człowieka, który przygarnie go do siebie i sprawi, że odzyska pełną radość z psiego życia:)

https://m.wm.pl/2019/10/orig/adek-588004.jpg


ANDZIA - suczka, mieszaniec, średnia, około 6 lat. Sunia na początku przebywania w schronisku była bardzo wycofana, nieufna i przestraszona. Minęło parę miesięcy, gdy sunia przy pomocy wolontariuszy odzyskała zaufanie. Teraz jest przekochaną sunią i bardzo kontaktową.

https://m.wm.pl/2019/11/orig/andzia-588373.jpg

ARNOLD - samiec, w typie amstaffa, średni, około 4 lat. Energiczny i wesoły psiak, który czeka na dom. Lubi spacery a nawet można napisać, że uwielbia biegać:) Przesympatyczny psiak, który sprawi, że w twoim domu będzie wesoło:)

https://m.wm.pl/2019/10/orig/arnold-588130.jpg


ASPEN - samiec, mieszaniec, średni, około 8lat. Aspen jest psem, który chce dominować nam innymi psami. Dlatego od razu uprzedzamy osobę, która by zdecydowała się na jego adopcję, że psiak musiałby sam być w domu. Jest typem psa, który za wszelką cenę nie da sobie wejść innemu psu na głowę. Potrafi zawalczyć o swoje i się nie dać. Mimo tego jest łagodny do człowieka:) Uwielbia wychodzić na wybieg i spędzać czas z osobą, która z nim wychodzi.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/aspenn-588132.jpg


BOSTON - samiec, kastrowany, mieszaniec, duży, około 8lat.Boston przyjechał do nas z Napierk. Oj ta psina to nie wie co to smycz i spacer.. Jest bardzo wystraszony i nieufny. Każdy krzyk, gwizd czy też głośniejsze szczekania sprawia, że Boston nieruchomieje. Potrzebuje osoby, która sprawi, że poczuje się kochanym psem oraz zabierze go do spokojnego i cichego domu.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/boston-588142.jpg


DIUK - samiec, mieszaniec, duży, około 2 lat Diuk jest bardzo wspaniałym, towarzyskim i wesołym psiakiem. Można by było napisać, że ma coś w sobie z owczarka:D Jego cały wygląd przykuwają sterczące uszka, które są przeurocze:) Diuk potrzebuje osoby, z którą będzie mógł wychodzić na dłuuugie spacery, ponieważ uwielbia się wyszaleć:)

https://m.wm.pl/2019/10/orig/diuk-588145.jpg


DASZA - suczka, mieszaniec, średnia, około 4 lat. Dasza w swoim życiu przeszła naprawdę wiele. Gdy dostaliśmy zgłoszenie, że w opuszczonym chlewku są dwa psiaki pojechaliśmy od razu. Widok był okropny:( Dwa psiaki przywiązane jednym sznurkiem, bardzo agresywne. Gdy udało nam się odciąć sznurek i przewieźć je do schroniska zachowywały się podobnie. Eni właśnie pojechała do adopcji natomiast Dasza nadal szuka swojego Pana. Jest już bardziej ufna, pozwala do siebie podejść. Szukamy dla niej odpowiedniego domku, w którym poczuje się kochana.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/dasza-588143.jpg


FIKO - samiec, mieszaniec, mały, około 2 lat. Młody psiak melduje się do adopcji:) Nazywa się Fiko, jest bardzo przyjazny, kochany i wesoły. Lubi spacery, wyszaleć się oraz uwielbia dostawać smakołyki. Idealny przyjaciel, który zmieści się na twoją kanapę:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/fiko-588375.jpg


HANA - suczka, mieszaniec, mała, około 2,5 roku. Hana przyjechała do nas, gdy była jeszcze szczeniaczkiem:( Tak bardzo smutne, że do tej pory jest u nas w schronisku. Przede wszystkim jest bardzo kochaną sunią, która nadal czeka na swój wymarzony dom. Jest troszkę lękliwa i nieufna, ale wszystko jest do wypracowania:)

https://m.wm.pl/2019/10/orig/hana-588157.jpg


IKA - suczka, mieszaniec, mała, około 5 lat. Ika jest wesołą i przyjazną sunią. Czeka już dość długo na swojego wybawiciela, który zabierze ją do domku pełnego miłości. Jest kochana, nie wykazuje wcale agresji oraz uwielbia przebywać z człowiekiem.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/ika-588158.jpg


LENI - samiec, w typie owczarka niemieckiego, duży, około 5 roku. Leni to jedna wielka przylepa;) Nie masz się do kogo przytulić? Adoptuj Leniego;) Kochany i przyjacielski psiak. Przeraża go schroniskowe życie, więc jak najszybciej szukamy mu domku. Widać, że troszkę przeszedł w swoim życiu- jest strasznie nieufny i przestraszony, Osoba, która zdecydowałaby się na adopcję musiała by poświęcić troszkę czasu i chęci aby go od nowa nauczyć zaufania do człowieka, oraz chęci do psiego życia;)

https://m.wm.pl/2019/10/orig/leni-588159.jpg


LUK - samiec, kastrowany, mieszaniec, duży, około 10lat Luk przyjechał do nas z Napierk. Mimo swojego wieku ma tyle siły, że niejeden młody psiak może mu pozazdrościć. Widać od razu, że potrzebuje dużo miłości i opieki ze strony człowieka. Przyjechał do nas wczoraj więc jeszcze się poznajemy. Obecnie przebywa na kwarantannie i jest pod opieką lekarza weterynarii. Osoba, która zdecydowałaby się przygarnąć do siebie Luka na pewno by nie pożałowała tej decyzji, ponieważ odwdzięczyłby się ogromną miłością do człowieka, której w ciągu swojego życia nie zaznał.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/luk-588160.jpg


MERSI - suczka, mieszaniec, mała, około 6lat. Uśmiech nie schodzi jej z pyszczka:) Wesoła i pełna energii psinka. Gdy wzięliśmy ja z kojca nie mogła usiedzieć w miejscu...podchodziła, wąchała wszystko co było w zasięgu jej oka:). Potrafi chodzić na smyczy, ale zdąży się, że może pociągnąć. Uwielbia przebywać z człowiekiem. Zaczepna, chce zwrócić na siebie uwagę, aby ktoś ją pogłaskał, albo podrapał brzuszek:)

https://m.wm.pl/2019/10/orig/mersi-588161.jpg


MROCZEK - samiec, owczarek niemiecki, duży, około 6 lat. Mroczek potrzebuje osoby odpowiedzialnej oraz takiej, która zapewni mu odpowiednie warunki. Jest trochę niepewny ale do osób, które już zna jest ufny i da się wyprowadzić na wybieg.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/mroczek-588162.jpg


NERO - samiec, owczarek niemiecki, duży, około 8 lat. Nero jest psem, z którym trzeba uważać. Pozwoli sobie wejść do swojego kojca czy też dać się wyprowadzić na wybieg tym osobom, które już poznał.

https://m.wm.pl/2019/10/orig/nero-588164.jpg


ODIN - samiec, mieszaniec, mały, około 5lat.Odin gdy do nas trafił nie wiedział w jakim jest miejscu. Był bardzo przestraszony i lękliwy. Trafił na kwarantannę, gdzie przebywa w niej sam oraz jest pod opieką lekarza weterynarii. Gdy już chwilę był u nas można by powiedzieć, że przyzwyczaił się do miejsca. Teraz, gdy się koło niego przechodzi szczeknie i zamerda ogonkiem:) Szukamy dla niego osoby, towarzysza, który zabierze go do domku i sprawi, że Odin będzie szczęśliwym pieskiem:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/odin-588364.jpg


ODYN - samiec, mieszaniec, mały, około 2-3 lat. Wesolutki i pełen energii Odyn tak się prezentuje, aby Go ktoś adoptował. Psinka jest u nas od niedawna więc się jeszcze poznajemy, ale możemy wam tyle o nim powiedzieć, że niezłe ziółko z niego:) Gdy do nas trafił i był na kwarantannie straszliwie się bał tego gdzie obecnie się znajduje. Chował się w kąt i patrzył z taką litością aby tylko go nie dotykać... a dziś? Dziś to jest taka przylepa kochana, że nie da się go odpędzić:) Chodzi grzecznie przy nodze, cieszy się na widok nowego człowieka a nawet da buziaka:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/odyn-588366.jpg


PORKI - samiec, mieszaniec, średni, około 6lat Porki to jest jedna wielka(średnia- bo on jest jednak średnim pieskiem) chodząca zagadka. Z kojcu obszczekałby wszystko co się do niego zbliży, a poza nim-wesoły i miły psiak. Trochę nie jest przekonany co do człowieka - boi się i jest wystraszony. Będziemy poświęcać mu tyle uwagi, aby przekonał się do nas i był wspaniałym psiakiem:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/porki-588367.jpg


RITA - suczka, mieszaniec, średnia, około 3 lat Rita, która potrzebuje stabilizacji, ciszy, ciepłego kąta, czasu na zaufanie i człowieka, który będzie ją kochał ponad wszystko. Jest bardzo uroczą i kochaną psinką. Bardzo szybko przywiązuje się do ludzi, uwielbia głaskanie. Uwielbia spacery, a na wybiegu czuje się jak ryba w wodzie:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/rita-588369.jpg


RODEZ - samiec, mieszaniec, mały, około 5 lat. Malutka, biedna kuleczka szuka domku. Dlaczego bieda? Ponieważ Rodez jest psiakiem, który ma jedno uszko. Mimo tego jest kochany i przyjacielski. Kocha spacery, uczestniczył w Biegu na 6 łap II edycja i dawał sobie super radę:) Dlaczego właśnie to go musisz adoptować? A to dlatego, że odwdzięczy się taką miłością do Ciebie jak jeszcze nikt inny:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/rodez-588370.jpg


RUBIN - samiec, mieszaniec, średni, około 1,5 roku Młodziutki, energiczny i wesoły psiak szuka przyjaciela! Przyjaciela takiego na stałe, do samego końca:) Psiak jest bardzo ale to bardzo energiczny i potrzebuje długiego spaceru, aby mógł się na chwilę wyciszyć. Wszędzie jest go pewno. Lubi zwracać na siebie uwagę poprzez wtulanie się do osoby. Lubi być głaskany i dopieszczany smakołykami:)

https://m.wm.pl/2019/11/orig/rubinn-588371.jpg


SIMON - samiec, kastrowany, mieszaniec, duży, około 7 lat. Simon przyjechał do nas z Napierk. Musiał dużo przejść w swoim życiu, ponieważ gdy do nas trafił był bardzo wycofany i nieufny. Teraz jest lepiej:) Jest wesołym psiakiem, który uwielbia wychodzić na wybiegi i lubi przebywać z człowiekiem.

https://m.wm.pl/2019/11/orig/simon-588372.jpg

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2814758 | 94.254.*.* 6 lis 2019 09:12

  I przyjdzie pierwsza lepsza menda bo 200 zł się przyda, pies zniknie w dziwnych niewyjaśnionych okolicznościach ... Trzeba być wybitnym zimnym sqrw... żeby coś takiego wymyślić po to tylko żeby pozbyć się psów ze schroniska

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 2. Goha #2814640 | 149.156.*.* 6 lis 2019 02:23

  no niestety.. taka marchewka, to jak 500+ niemalże... rzucą się przede wszystkim na to ci, którzy zrobią wszystko dla byle "stówki" na wódę (albo coś tańszego)... osobiście uważam, że jeśli ktoś chce adoptować zwierzaka, by mu po prostu zapewnić dobry dom, nie rzuci się na byle 200zl... utrzymanie każdego pupila kosztuje, i z tymi kosztami trzeba się liczyć biorąc zwierzaka pod swoje skrzydła... już lepszym rozwiązaniem byłoby np. zapewnienie mu opieki weterynaryjnej przez pierwsze 2 lata, wówczas właściciel może spokojnie przygotować się finansowo na ten "wydatek", jakim jest pies czy kot (czy inny zwierzak domowy), a też na tyle zżyje się z nim, że za wszelką cenę będzie go ratować w razie potrzeby... Jeśli już rzucamy przysłowiową marchewkę, róbmy to z głową, a nie bawmy się w politykę... pytanie tylko na czym w tym przypadku najbardziej Wam zależy... na pomocy zwierzakom, czy po prostu pozbyciu się ich "ze stanu"...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja #2813848 | 188.147.*.* 4 lis 2019 17:38

  Nie no kto wymyślił tak durny pomysł? Nie lepiej w tę miejsce dajlc wyprawkę dla psa w postaci jedzenia? Kasa to wiadomo na co pójdzie... Brawo wy!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Ela #2813759 | 60.149.*.* 4 lis 2019 13:37

  Co za głupi pomysł. Aż szkoda tych biedactw! Z deszczu pid rynnę. Za 200 złotych ile PiS mozna nakupować. Nazbiera dud elementu, wezma psy i kasę zrobis imprezę s osy utopia w rzece i nawet tych elektronicznych chipów nie znajdziecie. Tacyscid głupi czy wszystko jest posmarowane? Bedzie mozna chociaż sprawdzić kto zaadoptował psy??? Czy sami je utopicue i zainkasujecie kasę. Sorry ale tylko taki scenariusz widze z tego planu, bo to orzeciez nie ma rak ani głowy i wszedzie w Polsce takie głupie pomysły zaniechano. Skoro chcecie je mimo wszystko wprowadzać w zycie to istnieje prawdopodobieństwo, że to specjalny plan na wyciągnięcie troche kasy z budżetu gminu kosztem tych zwierzat. Juz nie takue przekręty w schroniskach robiono. Uważajcie bo teraz organizacje prozwierzece i sady sa w natarciu. Jesli macie nieuczciwe plany zemści sie to na Was. Ja w szczere intencje tu nie wierze. Przekręt ns pozbycie die psow i kradzież bublicznych pieniędzy, sorry.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5