Przedszkolaki z Narzymia realizują Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Krecik poznaje Polskę” [zdjęcia]

2017-12-11 08:49:45 (ost. akt: 2017-12-11 08:55:41)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Pszczółki, najmłodsza grupa przedszkolna z Przedszkola w Narzymiu, wraz z wychowawczynią Judytą Sobiecką, gościli u siebie wyjątkową postać bajkową.
Krecik - bohater bajek animowanych stworzony wiele lat temu w Czechach, wyruszył na początku września w swoją podróż po całej Polsce, która będzie trwać do czerwca 2018 r. Swą przygodę zaczął w Częstochowie. Krecik wyruszył z Miejskiego Przedszkola nr 13, któremu na co dzień patronuje. W Narzymiu gościł od 24 do 30 listopada 2017 r.

Krecika oficjalnie przywitała dyrektor Beata Biernacka, życząc mu wielu niezapomnianych chwil spędzonych w Narzymiu.

Projekt „Krecik poznaje Polskę” odnosi się do ”Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” i uwzględnia następujące jej obszary: społeczny obszar rozwoju dziecka oraz poznawczy obszar rozwoju dziecka. Dzieci dzieciom opowiadają o Polsce i miejscach, z których pochodzą. Krecik jest wyjątkowym podróżnikiem. Z własnym bagażem wyruszył w pełną przygód wyprawę, podczas której poznaje różne regiony Polski. W każdym z odwiedzanych miejsc wzbogaci swoją wiedzę na temat Ojczyzny, tej małej i dużej oraz Przedszkola, które go do siebie zaprosiło.

Goszcząc w Narzymiu Krecik miał okazję poznać historię oraz najpiękniejsze miejsca Gminy Iłowo-Osada. Obejrzał w Przedszkolu teatrzyk „Kot w butach”, w wykonaniu aktorów Teatru Duet w Krakowie oraz Teatrzyk Kamishibai „O wilku i trzech koźlątkach”, zaprezentowany przez Annę Ustaszewską z Biblioteki Pedagogicznej w Działdowie. Uczestniczył wspólnie z dziećmi w zajęciach edukacyjnych, w zabawie andrzejkowej, poznawał całe przedszkole. Bardzo miło i aktywnie spędził w Narzymiu czas. Dzięki pamiątkom przywiezionym przez Krecika, dzieci poznały różne miejsca w całej Polsce. Następnie spakowały walizki swojego gościa i wysłały go w dalszą w podróż.

Krecik podróżuje z bagażem, który ciągle jest uzupełniany. Dzieciaki z Narzymia również podarowały mu kilka pamiątek, aby nigdy nie zapomniał o ich Przedszkolu. Wspólnie z wychowawczynią, Judytą Sobiecką, uzupełniły również „Pamiętnik Podróży Krecika”, do którego wkleiły zdjęcia ze wspólnie spędzonego czasu. Znalazły się w nim również zdjęcia pokazujące piękno Narzymia oraz Gminy Iłowo-Osada.

Projekt zakończy się stworzeniem w Częstochowie wystawy, zgromadzonej podczas podróży dokumentacji fotograficznej i pamiątek charakterystycznych dla różnych regionów kraju.

Projekt został objęty patronatem Jarosława Krykwińskiego - Konsula Honorowego Republiki Czeskiej w Częstochowie oraz Rady Miasta Częstochowy na czele z jej przewodniczącym p. Zdzisławem Wolskim. Projekt realizowany jest również pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola”.


Opracowała Judyta Sobiecka


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5