Prowadził kierowca, prowadził pasażer. Obaj z promilami

2017-03-09 13:51:18 (ost. akt: 2017-03-09 13:57:15)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Zatrzymaniem dwóch nietrzeźwych kierowców, zakończył się policyjny pościg. Jeden z nich, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając złamał szereg przepisów ruchu drogowego.
Jak się okazało, w trakcie ucieczki, kierowca zamienił się miejscami ze swoim kolegą pasażerem. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie, wykazało u jednego pół promila u drugiego ponad 3 promile. Dodatkowo wyszło na jaw, że „mistrzowie kierownicy” nigdy nie posiadali prawa jazdy.
Zdarzenie miało miejsce we wtorek (7 marca).

— Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie, że kierowca volkswagena, może znajdować się pod wpływem alkoholu. Na miejscu okazało się, że kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając złamał szereg przepisów ruchu drogowego — mówi oficer prasowy Małgorzata Paprotna.

Po krótkim pościgu, policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę oraz młodszego o 4 lata pasażera. Mężczyźni, zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszeli zarzuty.

— W toku prowadzonego postępowania ustalono, że samochodem kierowali... obaj mężczyźni. Początkowo kierowcą był 27-latek, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Następnie mężczyźni przesiedli się i dalszą drogę pojazdem kierował jego starszy kolega — dodaje oficer prasowy. — Badanie na zawartość alkoholu w organizmie u 27-latka wykazało ponad pół promila, natomiast u 31-latka ponad 3 promile. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnych systemach, wyszło także na jaw, że dwaj „mistrzowie kierownicy”, nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania jakimikolwiek pojazdami. Teraz mieszkańcy gminy Iłowo-Osada za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy

— Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym przewiduje karę 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10.000 złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości — podsumowuje oficer prasowy.

mcz
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mistrzynie #2198477 | 31.0.*.* 9 mar 2017 16:52

    Mistrzowie kierownicy. Ogarnij się.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Guido #2198396 | 31.0.*.* 9 mar 2017 14:48

    Przy pijanym policjancie nie była taka rozmowna pani rzecznik:):)

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5