Niecodzienny wykład w iłowskiej bibliotece

2016-04-10 18:22:18(ost. akt: 2016-04-10 15:26:59)

Autor zdjęcia: Maciej Nowicki

W piątek (8 kwietnia) Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie gościła niezwykłego mówcę. Był nim Jerzy Kostowski, założyciel warszawskiej grupy Toastmasters Leaders, autor książki pt. "Przywilej wyboru". Wspólnie z uczestnikami wydarzenia podjął dyskusję na temat - jak wybierać, aby żyć twórczo i szczęśliwie.
- Wartości, zdrowie, sukces, marzenia, cele, pieniądze - nasze decyzje mogą nas uszczęśliwiać bądź skazać na ciągły marazm i narzekanie na swoje życie. Nie mamy cudownej zdolności zatrzymywania się w miejscu, jednak w książce są wskazówki, jak sprawić, by poczucie spełnienia towarzyszyło nam na ścieżkach naszych wyborów i doświadczeń - powiedział pisarz. - Codziennie dokonujemy selekcji, usiłując odnaleźć to, co dla nas najlepsze. Świadomie bądź nie - wybieramy od najprostszych rzeczy: w co się ubrać lub co ugotować na obiad, do tych szczególnie istotnych, czyli dotyczących ważnych aspektów życia - zaznaczył Kostowski.

W czasie wystąpienia, z sali padały pytania, na które pisarz precyzyjnie odpowiadał i zachęcał tym samym do szerszej dyskusji. Podjętych zagadnień było kilka, przede wszystkim tych z życia codziennego i rodzinnego. Wśród zgromadzonych w czytelni biblioteki gości byli m.in. sołtys Iłowa-Osady Krystyna Pikus i wójt gminy Sebastian Cichocki.

mnCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jutro szczęśliwy #1973976 | 178.43.*.* 11 kwi 2016 18:57

    Wspaniała przyszłość mieszkańcom gminy zatem się szykuje,po jaką cholerę szukać inwestorów,tworzyć miejsca pracy w gminie,po co wstawać rano i spieszyć się rano gdzieś tam do roboty,dorabiać kapitalistów kiedy wystarczy zakupić książkę pana Kostowicza i żyć twórczo i szczęśliwie.Państwo na fotografii powyższej już widzimy że doznali tego szczęścia które dopiero jest przed nami,pozazdrościć tylko możemy narazie ale od jutra już ruszamy ławą do księgarń w poszukiwaniu tej książki z receptą na nasze szczęście

    Ocena komentarza: warty uwagi (20) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5