Miała pilnować dom znajomego, ale jej córka wpuściła tam swoich kolegów

2023-09-22 12:41:43(ost. akt: 2023-09-22 12:43:54)

Autor zdjęcia: kpp

Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 - z takich zarzutów w najbliższym czasie będzie tłumaczyć się dwóch 18–latków. Młodzi mężczyźni okradli mieszkanie, w którym zorganizowali sobie miejsce imprez. Jak się okazało właściciel domu wyjechał w podróż i poprosił znajomą, aby opiekowała się mieszkaniem i karmiła kota. Niestety okazało się, że w tym przypadku był to zły pomysł.
Do tej interwencji doszło w Iławie. W środę (20.09.2023 r.) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali nietypowe zgłoszenie. Mężczyzna oświadczył, że wrócił z podróży zagranicznej do swojego domu i zastał tam cztery nieznane mu młode osoby.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zatrzymali czterech 18–latków. Zgłaszający oświadczył, że od kilku dni przebywał poza granicami naszego kraju. W tym czasie mieszkaniem miała doglądać jego znajoma z nastoletnią córką.

Mężczyzna dodał, że kobiety wielokrotnie opiekowały się domem, w którym mieszkał również jego kot i miał do nich zaufanie. Tym razem okazało się, że z podróży wrócił kilka dni szybciej i kiedy przyszedł do mieszkania zastał tam cztery nieznane mu osoby i ogólny bałagan.

Dlatego o wszystkim poinformował policjantów. Funkcjonariusze 18–latków osadzili w policyjnej celi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że nastolatkowie klucze od mieszkania uzyskali od córki kobiety, która miała się opiekować domem. Jak się okazało, młodzi mieszkańcy Iławy zorganizowali sobie tam miejsce imprez, a w międzyczasie wynosili wartościowe przedmioty do lombardu i sprzedawali, żeby mieć na swoje przyjemności.

W związku z powyższym dwóch 18–latków usłyszało zarzut kradzieży. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5