Kolejna inwestycja w iławskiej szkole

2023-09-21 12:24:47(ost. akt: 2023-09-21 12:26:24)

Autor zdjęcia: UM

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów od niedawna ma do dyspozycji odświeżoną aulę.
W każdej szkole aula jest reprezentacyjnym miejscem w którym odbywają się oficjalne wydarzenia i istotne uroczystości. Parkiet auli w SP 5 nie był remontowany od 1985 roku, a więc od samego początku oddania jej do użytku szkolnego. W związku z czym od dawna nie prezentowała się ona w należny jej sposób, a organizacja działań z jej wykorzystaniem stawała się coraz bardziej skomplikowana. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję o wygospodarowaniu środków i realizacji gruntownego remontu nawierzchni.

Odnowienie auli  zostało przeprowadzone w okresie wakacyjnym i polegało na wymianie podłogi, desek i parkietu. Całkowity koszt prac remontowanych wyniósł 43.300,00 zł.


Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 p. Mariusz Sadowski - Aula to wizytówka i serce naszej szkoły.  To w niej odbywa się szereg uroczystości i spotkań w każdym roku szkolnym, dlatego tak ważne było dokonanie gruntownego remontu tego miejsca. Miejsca, w którym odbywają się istotne dla całej  społeczności szkolnej wydarzenia. Teraz w nowej  odsłonie te spotkania będą odbywać się w optymalnych warunkach i sprzyjać twórczym działaniom placówki.

Burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski dodaje – Bardzo się cieszę, że aula Szkoły Podstawowej nr 5 zyskała nowe życie, tym bardziej że czekała na to praktycznie 38 lat. Słowa uznania za podjęcie takiej decyzji należą się całej dyrekcji placówki i zaangażowanym w to pracownikom. Dzięki nim uczniowie powitali nowy rok szkolny z aulą na jaką zasługują.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5