Gmina Iława wzięła udział w finale Ogólnopolskich Igrzysk Aktywna Wieś

2023-09-19 11:54:47(ost. akt: 2023-09-19 11:56:07)

Autor zdjęcia: UG Iława

Finał II Ogólnopolskich Igrzysk Aktywna Wieś odbył się w ubiegły weekend (15-17.09) w Augustowie. To trzydniowe wydarzenie, w którym prawo startu mają zwycięzcy Wojewódzkich Igrzysk Sportowo-Rekreacyjnych Sołectw z całego kraju.
Wśród konkurencji sportowo – rekreacyjnych, w jakich rywalizują uczestnicy, znalazły się m.in. slalom taczką z kostką słomy, dojenie sztucznej krowy, rzut podkową do celu, czy bieg z 30 kg workiem ziemniaków. Do Augustowa zjechało ponad 500 uczestników. W ramach wydarzenia odbyły się również Potyczki Kulinarne, w których uczestniczyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Gmina Iława również wzięła udział w tym wydarzeniu reprezentując całe województwo Warmińsko-Mazurskie. W skład reprezentacji weszli: Wójt Gminy Iława Krzysztof Harmaciński, radni i sołtysi, panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz strażacy z OSP.

Organizatorami wydarzenia są krajowe oraz podlaskie zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, a głównym celem przedsięwzięcia jest promocja sportu w środowisku wiejskim. Igrzyska są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Podlaskiego.

źródło UG Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5