Chodził nocą po Iławie, włamywał się i kradł

2023-09-15 14:16:43(ost. akt: 2023-09-15 14:19:07)

Autor zdjęcia: KPP

Jednym z istotnych elementów policyjnej pracy są tzw. czynności operacyjno-rozpoznawcze, czyli takie, które zmierzają do sprawdzenia uzyskanych wcześniej wiarygodnych informacji o przestępstwie lub zdobycia nowych. Właśnie w trakcie wykonywania takich czynności policjanci ustalili podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu spożywczego, budki gastronomicznej a także ogródków działkowych. Zatrzymany 18 - latek będzie w najbliższym czasie tłumaczyć się przed sądem ze swojego zachowania.
Sprawca w środę (13.09.2023 r.) wykorzystując porę nocną i nieobecności właściciela wybił szybę w drzwiach do sklepu, po czym wszedł do środka. Nic nie zabrał bo włączył się alarm. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o przestępstwie i wykonywali czynności na miejscu zdarzenia.

Wtedy to dostali informację o kolejnej kradzieży z włamaniem.

Tym razem okazało się, że sprawca również wykorzystując porę nocną i nieobecności właściciela, poprzez podważenie drzwi wejściowych wszedł do środka budki gastronomicznej i zabrał pieniądze. Funkcjonariusze również przyjęli zawiadomienie o przestępstwie oraz zabezpieczyli ślady.

Jak ustalili tej samej nocy doszło jeszcze do dwóch włamań do altanek znajdujących się na terenie Iławy, skąd sprawca zabrał lornetkę, piłę czy baterię.

W wyniku podjętych działań przez policjantów wydziału kryminalnego, weryfikowaniu wszelkich informacji i wnikliwiej analizie podobnych zdarzeń a także przesłuchania kolejnych świadków, funkcjonariusze wytypowali osobę, która mogła mieć związek z włamaniami.

Determinacja policjantów doprowadziła do ustalenia personaliów podejrzanego. Okazał się nim 18 – latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Kodeks karny za kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5