"Ja też lubię biegać" - aby maluchy stały się olimpijczykami!

2023-08-07 08:57:12(ost. akt: 2023-08-07 09:46:43)
Akcja "Ja też lubię biegać" w 2021 roku, tuż przed Iławskim Półmaratonem

Akcja "Ja też lubię biegać" w 2021 roku, tuż przed Iławskim Półmaratonem

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

LEKKA ATLETYKA\\\ — Wakacyjne popołudnie w piątek 11 sierpnia od 15.00 przed Galerią Jeziorak w Iławie, to dobry czas na to, aby maluchy stały się olimpijczykami! — zauważają organizatorzy akcji "Ja też lubię biegać", która tradycyjnie jest wstępem do Iławskiego Półmaratonu.
— Właśnie w piątek 11 sierpnia przed iławską galerią Jeziorak na dwóch mechanicznych bieżniach w sztafecie dziesiątek uczestników, dzieci zmierzą się z półmaratońskim dystansem. Sumując setki metrów dacie radę pokonać ten dystans! — zachęcają do udziału organizatorzy akcji "Ja też lubię biegać", połączonej jak zwykle z Iławskim Półmaratonem.


— Czekając na swoją zmianę nie będziecie się nudzić, bo mamy także przewidziane inne aktywności. Na wszystkie dzieci czeka suwenir od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki z programu "Lekkoatletyka dla każdego" i darmowa wejściówka na iławski basen — dodają organizatorzy wydarzenia.

Jak podkreślają, akcja "Ja też lubię biegać" na bieżni to wyjątkowa promocja nie tylko dziecięcej części Iławskiego Półmaratonu La Rive. To również spotkanie z programem "Lekkoatletyka dla każdego" i zaproszenie do dorosłego uczestnictwa w półmaratońskiej sztafecie w biegu głównym. Zapisy do 18 sierpnia na www.maraton-ilawa.pl.

— Lekkoatletyczne miasteczko przed Galerią Jeziorak 11 sierpnia (piątek), od godziny 15.00, a po nim w amfiteatrze Złota Tarka - festiwal jazzu tradycyjnego. Będzie się działo. PS. Dziękujemy Łukaszowi Kamińskiemu za obecność w naszym projekcie — czytamy w zaproszeniu.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl 2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5