Port Iława zapełnił się miłośnikami szanty i poezji [zdjęcia]. A Wodny Patrol jeszcze tu wróci

2023-07-31 14:44:52(ost. akt: 2023-07-31 14:54:50)
Podczas piątkowego koncertu w Porcie Iława widownia zapełniła się po brzegi, podobnie było w sobotę

Podczas piątkowego koncertu w Porcie Iława widownia zapełniła się po brzegi, podobnie było w sobotę

Autor zdjęcia: arch. Portu Iława

POWIAT\\\ Port nie jest tylko i wyłącznie miejscem cumowania jednostek pływających. Może być także strefą wypełnioną muzyką, radością, tańcem. Wiedzą o tym w Porcie Śródlądowym w Iławie, gdzie po raz kolejny odbyło się wydarzenie mocno kulturalne!

"Port to jest poezja... Szanty w Porcie nad Jeziorakiem" - to już cykliczne spotkania z szantami organizowane przez Port Śródlądowy w Iławie, mieszczący się nad Jeziorakiem, przy ul. Chodkiewicza 5. Do tegorocznej edycji doszło w ostatni weekend, w piątek i sobotę 28 i 29 lipca.

— W tym roku mamy dla Was przygotowane niesamowite wydarzenia. Pierwsze z nich to koncert Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego, który odbędzie się 28 lipca na dziedzińcu portowym. W drugim dniu (sobota) w Porcie Iława zagrają Trzy Majtki z Gdańska, a zaraz po nich wystąpi Wodny Patrol z Olsztyna — informowali organizatorzy tego muzycznego wydarzenia na kilka tygodni przez ostatnim weekendem lipca.

— To będzie prawdziwa muzyczna uczta, dlatego bądźcie z nami! Dzięki wsparciu naszych partnerów wszystkie koncerty są bezpłatne, uprzedzamy jednak, że ilość miejsc jest ograniczona. Zapraszamy! — dodawali portowcy w zaproszeniu.

Podczas piątkowego koncertu widownia zapełniła się po brzegi, podobnie było w sobotę. Drugiego dnia ostatni z koncertów, podczas którego miał wystąpić Wodny Patrol, trzeba było jednak odwołać z uwagi na bezpieczeństwo uczestników - zarówno muzyków, jak i publiczności. Nad Iławę nadciągała bowiem burza z piorunami i deszczem, więc organizatorzy podjęli decyzję o zakończeniu imprezy.

— Ale spokojnie, Wodny Patrol na pewno jeszcze do nas wróci i zagra na naszej portowej scenie — powiedział nam dzisiaj Marcin Woźniak z Portu Iława.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5