Zmiana warty w Jezioraku? Sporo odejść, teraz trzeba poszukać nowych piłkarzy [zdjęcia z 1. treningu]

2023-07-06 11:20:55(ost. akt: 2023-07-06 11:52:43)
Na zdjęciu Grzegorz Kochalski (z lewej, wraca do Jezioraka) i Hubert Szramka (zostaje w Jezioraku)

Na zdjęciu Grzegorz Kochalski (z lewej, wraca do Jezioraka) i Hubert Szramka (zostaje w Jezioraku)

Autor zdjęcia: Jeziorak Iława

PIŁKA NOŻNA\\\ Wczorajszym, pierwszym po przerwie letniej treningiem, Jeziorak Iława rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w forBET IV lidze. Z pierwszej drużyny klubu z ul. Sienkiewicza odeszło kilku ważnych zawodników. Trener Daniel Madej w rozmowie z nami mówi, jakich graczy poszukuje aktualnie do swojego zespołu.

Biało-niebiescy z ulicy Sienkiewicza w zakończonym niecały miesiąc temu sezonie zajęli 5. miejsce w tabeli IV ligi, a w Wojewódzkim Pucharze Polski dotarli do półfinału, przegranego po dogrywce z Concordią Elbląg. Niejeden klub i jego kibice byliby zadowoleni z takiego wyniku na koniec rozgrywek. Jednak nie w Iławie, nie w Jezioraku, gdzie ambicje - zarówno kibiców, jak i pewnie zarządu i trenera - są większe.

Tymczasem jednak przed nowym sezonem trzeba na razie połatać dziury, które powstały po odejściach z pierwszego zespołu. W Jezioraku w rozgrywkach 2023/24 nie zagra na pewno Michał Bartkowski (powrót do Welu i rodzinnego Lidzbarka), Paweł Sagan (GKS Wikielec), Rafał Kruczkowski (?), Marcel Abramczyk (powrót do Stomilu Olsztyn), Hubert Leszczenko (?), Jakub Górski (zawiesza buty na kołku), Maciej Banaszek (GKS Wikielec?) oraz bramkarz Bartosz Urban (?).

Jak widać, ruch z Jezioraka jest spory. Teraz pora na ruch do Jezioraka. We wczorajszym (środa 5 lipca) treningu udział wzięło 22. zawodników, byli to zarówno gracze, którzy w iławskim zespole występowali w poprzednim sezonie, jak i młodzież oraz piłkarze testowani przez trenera Daniela Madeja. Akurat zabrakło Arkadiusza Kucińskiego, ale on także zostaje w drużynie.

Pytamy szkoleniowca z Iławy, na jakie pozycje szczególnie poszukuje zawodników?
— W związku z odejściem ważnych graczy, musimy teraz skupić się na sprowadzeniu i zakontraktowaniu piłkarzy na newralgiczne pozycje. Mam tu na myśli zwłaszcza pozycję prawego obrońcy, środkowego obrońcy, a także napastnika, bo przecież Michał Bartkowski również odszedł — powiedział nam dzień po pierwszym treningu trener Daniel Madej.

Z dobrych wiadomości możemy podać, że do Jezioraka wraca jego wychowanek Grzegorz Kochalski (ostatnio Huragan Morąg), który może grać zarówno na środku obrony, jak i na pozycji defensywnego pomocnika.

Sezon IV ligi rozpocznie się w pierwszy weekend sierpnia (5-6.08, z kolei w ostatni weekend lipca 29/30.07 zostanie rozegrana runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski), do tego czasu iławianie rozegrają serię sparingów. Pierwszy już w tę sobotę (8 lipca) o godzinie 11.00, a rywalem będzie Sparta Brodnica. Do tego test-meczu dojdzie w Iławie, na boisku głównym. Pozostałe sparingi (w tym z Powiślem Dzierzgoń w sobotę 15 lipca, też o 11.00) Jeziorak rozegra na wyjeździe.

zico
m.partyga@gazetaolsztybska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5