GKS Wikielec się wzmacnia. Jest trzech nowych, a to nie koniec przyjść. Strata też może się zdarzyć

2023-07-04 14:00:30(ost. akt: 2023-07-04 15:02:58)
Japończyk Arai Kentaro, król strzelców forBET IV ligi w sezonie 2022/23 w barwach GKS-u Wikielec, przebywa obecnie na testach w II-ligowym KKS-ie Kalisz

Japończyk Arai Kentaro, król strzelców forBET IV ligi w sezonie 2022/23 w barwach GKS-u Wikielec, przebywa obecnie na testach w II-ligowym KKS-ie Kalisz

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ — Urlop po sezonie? Zapomnij... Czas przerwy między rozgrywkami, tym bardziej w przypadku awansu, to najbardziej pracowity dla nas okres w roku — mówi w rozmowie z nami Damian Jarzembowski, trener GKS-u Wikielec. Zespół właśnie rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Już w III lidze.
Rzeczywiście, czas pomiędzy jednym sezonem a drugim, zwłaszcza w sytuacji, gdy drużyna wywalczyła promocję i musi/chce się wzmacniać, to okres wzmożonego działania, szczególnie na polu transferowym. Jednym z pierwszych ruchów kadrowych, o którym poinformował Gminny Klub Sportowy, było przedłużenie współpracy z Damianem Jarzembowskim, który zostaje w Wikielcu na kolejny sezon.

"Nowa umowa już została parafowana przez prezesa Krzysztofa Bączka, był też symboliczny uścisk dłoni" - czytamy na portalu gkswikielec.pl.

"W sezonie 2022/23 forBET IV ligi GKS trenera Jarzembowskiego nie miał sobie równych, choć przed rozpoczęciem rozgrywek w Wikielcu mówiło się bardziej o budowaniu drużyny i walce o awans rok później. Ostatecznie zespół zdeklasował rywali i wygrał ligę z 14-sto punktową przewagą nad wiceliderem. Gieksa zanotowała 24 zwycięstwa, 5 remisów i jedną porażkę. Drużyna jest niepokonana w 28 ostatnich meczach ligowych i wygrała wszystkie piętnaście spotkań rozegranych w Wikielcu przed własną publicznością (...). Łącznie trener Jarzembowski prowadził Gieksę w 46 oficjalnych meczach. Zanotował 34 zwycięstwa, 7 remisów i 5 porażek" — podaje redakcja klubowego portalu.

Zatem Gieksa zagwarantowała sobie na kolejny sezon (choć trenerski los bywa przewrotny...) usługi jednego z najzdolniejszych szkoleniowców młodego pokolenia w woj. warmińsko-mazurskim. Jarzembowski i jego sztab mógł następnie wziąć się do roboty związanej z budowaniem kadry na rozgrywki 2023/24, już na boiskach trzecioligowych.

W ostatni weekend lipca (29/30.07) zostanie rozegrana runda wstępna Wojewódzkiego Pucharu Polski. Tydzień później rozpocznie się liga. GKS już zaczął przygotowywać się do nowego sezonu, wczoraj (poniedziałek 3 lipca) odbył się pierwszy trening. Trener Jarzembowski miał na nim do dyspozycji 25. zawodników, a grupę tę stanowili zarówno piłkarze, którzy reprezentowali barwy GKS-u w poprzednim sezonie, jak i gracze nowi oraz testowani.

Tuż przed pierwszymi zajęciami klub oficjalnie potwierdził przyjście trzech nowych zawodników. To 26-letni obrońca lub boczny pomocnik Paweł Sagan (ostatnio Jeziorak Iława), 23-letni Tomasz Wacławski, ofensywny pomocnik lub skrzydłowy, który w sezonie 2022/23 grał w klasie okręgowej w Suprze Kwidzyn (wcześniej w Jezioraku i podobnie jak Sagan, w przeszłości reprezentował już barwy klubu z Wikielca) oraz Łukasz Kopka, którego GKS tak opisuje:
"To 27-letni ofensywny pomocnik, wychowanek Lechii Gdańsk. Ostatnich kilka sezonów spędził w Concordii Elbląg, gdzie w minionych rozgrywkach III ligi był podstawowym zawodnikiem, a rozgrywki zakończył z dziesięcioma trafieniami i siedmioma asystami na koncie. W CV ma także występy w II-ligowej Legionovii Legionowo oraz w Szwecji".

Paweł Sagan ostatnio nie grał, gdyż leczył kontuzję stawu skokowego. — Podczas wczorajszych zajęć było jeszcze widać, że ból trochę mu doskwiera. Chciałbym, aby Paweł, który jest uniwersalnym zawodnikiem, grał na wahadle lub też jako prawy obrońca w trzyosobowym bloku defensywnym — tłumaczy trener Jarzembowski.

Jak dodaje szkoleniowiec Gieksy, to nie koniec wzmacniania i uzupełniania kadry na nadchodzący sezon. — Na pewno będziemy chcieli sprowadzić 2, 3 młodzieżowców. Poza tym szukamy solidnego obrońcy, może właśnie wypali pomysł z Saganem. Musimy też myśleć o środku pomocy, bo na testach w II-ligowym KKS-ie Kalisz jest Arai Kentaro, a więc król strzelców poprzedniego sezonu forBET IV ligi. Gdyby odszedł, to w środku boiska powstanie u nas luka — zauważa Damian Jarzembowski.

Podobno GKS już ma na oku środkowego pomocnika gwarantującego odpowiedni poziom, podobnie sytuacja ma się z bramkarzem, który miałby także przyjść do klubu z gminy Iława. W obu przypadkach, byłyby to powroty do zespołu z Wikielca zawodników, którzy już w nim grali w przeszłości.

Jeszcze wcześniej przed przyjściami klub poinformował o odejściach: "W sezonie 2023/24 III ligi na pewno nie zobaczymy sześciu zawodników, którzy dotychczas grali w Gieksie. Serdecznie dziękujemy Wam za pomoc w awansie i godne reprezentowanie barw Wikielca. Życzymy Wam powodzenia w dalszej piłkarskiej przygodzie! Z GKS-u Wikielec odchodzą: Rafał Kujawa, Paweł Grzybowski, Michał Żukowski, Remigiusz Niedbalski, Jakub Janiszek i Samuel Błaszczyk" - czytamy na gkswikielec.pl.

Następnie z klubu odszedł golkpier Maciej Kordalski. "18-letni bramkarz zdecydował się zawiesić treningi z powodów zdrowotnych. Maciek dziękujemy za czas poświęcony Gieksie i życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia!"

>> W pierwszym po przerwie wakacyjnej tygodniu GKS będzie miał (łącznie) trzy treningi oraz rozegra dwa pierwsze test-mecze. Jutro (środa 5 lipca) w Wikielcu zagra sparing z II-ligową Olimpią Elbląg (początek o 18.00), a w sobotę (8.07) o 11.00 na wyjeździe będzie sparował z Olimpią Grudziądz (także II liga).

— Po tych dwóch spotkaniach kontrolnych będziemy mądrzejsi o wiedzę dotyczącą ewentualnych nowych transferów — dodaje trener drużyny z Wikielca.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5