Julia Agnieszczak z mistrzostwem i powołaniem na obóz kadry narodowej! Sukces żeglarki z Iławy

2023-06-29 14:25:43(ost. akt: 2023-06-29 15:23:03)
Iławianka Julia Agnieszczak na najwyższym stopniu podium wraz z trenerem klubowym Adamem Paszkiem

Autor zdjęcia: Andrzej Łukasiak & SailingNet

ŻEGLARSTWO\\\ Pochodząca z Iławy, a reprezentująca od roku barwy AZS AWFiS Gdańsk Julia Agnieszczak zdobyła tytuł mistrzyni Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist do lat 13! W trybie natychmiastowym po tym sukcesie przyszło także powołanie na obóz kadry narodowej.
Julka, uczennica iławskiej SP2, to kolejny diament żeglarski z Iławy, który zbierając kolejne szlify zdobywa "przy okazji" medale w klasie będącej wstępem do już starszych grup. W 2020 roku wraz z rodzicami przyszła na galę podsumowującą nasz Plebiscyt Sportowy za rok 2019, wówczas iławianka zajęła 5. miejsce w Złotej Dziesiątce, reprezentowała wtedy SSW MOS Iława, którego jest wychowanką (trenerami byli Krzysztof Królik i Michał Maśkiewicz).

Od 1 lipca roku 2022 iławianka jest już formalnie zawodniczką AZS AWFiS Gdańsk (barwy uczelni z Trójmiasta reprezentował też m.in. znakomity wioślarz z Iławy, Miłosz Jankowski, olimpijczyk z Rio de Janeiro). I to właśnie już jako reprezentantka tego klubu sięgnęła w Kiekrzu po złoto krajowej rywalizacji.

— W tym sezonie Mistrzostwa PSKO do lat 13 obyły się w Kiekrzu. W regatach wzięło udział 122 zawodników. Na linii startu w grupie chłopców stanęło 80 zawodników, a w grupie dziewcząt 42 zawodniczki — czytamy na portalu sailingnet.pl w relacji z regat.

— Udało się przeprowadzić 5 wyścigów, które odbyły się pierwszego dnia. Kolejne dwa dni pomimo dobrej i słonecznej pogody nie sprzyjały żeglarskim zmaganiom. Ze względu na niestabilny wiatr lub jego brak zawody zakończyły się na wynikach z dnia pierwszego. Niemniej jednak humory wszystkim dopisywały — podaje portal.

A tu już wyniki. — Podczas zakończenia nagrody odebrała najlepsza szóstka w kategorii chłopców i dziewcząt. Na najwyższym stopniu podium wśród dziewcząt stanęła Julia Agnieszczak reprezentująca KS AZS AWFiS Gdańsk wraz z trenerem Adamem Paszkiem, tuż obok ze srebrnym medalem Mistrzostw PSKO stanęła Zofia Gil, reprezentantka CHKŻ Chojnice, a brąz powędrował do Łucji Borkowskiej z AZS Poznań. Na kolejnych miejscach uplasowały się Kalina Czajkowska z AZS Poznań, Ida Kocięda z Opti CWM Gdynia i Matylda Jankowska z YKP Gdynia.
W kategorii chłopców złoto Mistrzostw PSKO do lat 13 wywalczył Stanisław Nosol z CHKŻ Chojnice, ze srebrem z Kiekrza wyjechał Szymon Mocarski, a brąz zawisł na szyi reprezentanta Stali Gdynia, Wiktora Kruszyńskiego. Tuż za podium uplasowali się Miłosz Ciechanowicz, Jan Gwóźdź i Piotr Sołtysiak — informuje sailingnet.pl.

Jak nam przekazał dzisiaj (czwartek 29 czerwca) Piotr Agnieszczak, tata żeglarki z Iławy, po zawodach w Kiekrzu trener polskiej kadry narodowej klasy optimist dowołał Julkę na zgrupowanie kadry! Kolejny wodny talent znad Jezioraka wypływa zatem na coraz szersze wody.