Motor Lubawa w barażach powalczy o utrzymanie w IV lidze

2023-06-24 08:39:33(ost. akt: 2023-06-24 09:40:06)
Prezesowi Motoru Lubawa, Marcinowi Banackiemu (na zdjęciu w środku, w czerwonej koszulce, macha do nas) i całemu MLKS-owi życzymy, aby baraże kończyli w takich nastrojach, jak na zdjęciu

Prezesowi Motoru Lubawa, Marcinowi Banackiemu (na zdjęciu w środku, w czerwonej koszulce, macha do nas) i całemu MLKS-owi życzymy, aby baraże kończyli w takich nastrojach, jak na zdjęciu

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ W ten weekend (24-25 czerwca) odbędą się pierwsze spotkania o prawo gry w forBET IV lidze w nadchodzącym sezonie. W barażach czwartoligowcy z minionego sezonu powalczą z wicemistrzami klasy okręgowej. Kto wyjdzie z dwumeczu zwycięsko? Dowiemy się w środę wieczorem.
Pierwsze spotkania zaplanowane są na boiskach zespołów, które ostatnio występowały w czwartej lidze. Rewanże odbędą się na terenie drużyn z klasy okręgowej. Teoretycznie łatwiej będą miały ekipy z niższej ligi, bo zawsze lepiej grać rewanż przed własną publicznością. Rok temu poprzez baraże do forBET IV ligi dostał się Rominta Gołdap kosztem byłego już IV-ligowca Błękitnych Pasym.

W sobotę w Lubawie Motor podejmie Zatokę Braniewo. Gospodarze miniony sezon forBET IV ligi zakończyli na 12. miejscu w tabeli. Do bezpiecznej pozycji, czyli do zespołu DKS-u Dobre Miasto, mieli stratę 4 punktów. Goście z Braniewa do ostatniej kolejki bili się o bezpośredni awans, ale musieli uznać wyższość... lubawskiego Constractu. Podopieczni Daniela Koguta zajęli drugie miejsce, chociaż mieli tyle samo punktów (62) co zespół z Lubawy. Byli jednak niżej w tabeli z powodu gorszego bilansu dwumeczu.

W niedzielę będzie można obejrzeć spotkanie Polonii Iłowo z Victorią Bartoszyce. Gospodarze w barażach o pozostanie w forBET IV lidze wezmą udział drugi raz z rzędu. W poprzednim roku dwukrotnie wygrali z Polonią Pasłęk. Polonia w ostatniej kolejce przed własną publicznością przegrała 0:1 z Olimpią Olsztynek, ale dzięki utrzymaniu się w III lidze Sokoła Ostróda, może teraz grać w barażach. O ligowy byt powalczy z Victorią z Bartoszyc, która ostatni raz w najwyższej lidze naszego województwa grała w sezonie 2014/2015. W klasie okręgowej nie miała szans na bezpośredni awans, bo ligę zdominował Mazur Ełk, ale wicemistrzostwo zapewniła sobie na kolejkę przed końcem sezonu, dlatego mogła sobie pozwolić na porażkę w ostatnim meczu z Roną 03 Ełk.

Początek weekendowych spotkań o godzinie 17:00. Rewanże w środę (28 czerwca), też o godzinie 17:00.

Emil Marecki


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5