Grzegorz Olszewski, dyrektor Gregor Academy podsumowuje rok szkolny 2022/23 [wywiad]

2023-06-23 12:11:03(ost. akt: 2023-06-23 14:34:24)   Artykuł sponsorowany
Grzegorz Olszewski, założyciel i dyrektor Gregor Academy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/23

Grzegorz Olszewski, założyciel i dyrektor Gregor Academy podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2022/23

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Ponad 200 uczniów uczęszczało w roku szkolnym 2022/23 do Gregor Academy. Poniżej rozmowa z Grzegorzem Olszewskim, założycielem i dyrektorem tej edukacyjnej placówki.

— Panie dyrektorze, jak ocenia pan mijający rok szkolny w Gregor Academy?
— To już dwunasty rok szkolny, który dobiegł końca w szkole GREGOR. Był to dla nas rok szczególny, gdyż od sierpnia 2022 roku zmieniliśmy się ze szkoły językowej w akademię, oferując naszym kursantom naukę nie tylko języków obcych, ale też innych przedmiotów, takich jak na przykład język polski, matematyka, kursy komputerowe, kursy języka polskiego dla obcokrajowców i inne. W tym roku rozpoczęło lub kontynuowało naukę w sumie, włączając w to współpracę z naszymi partnerami biznesowymi, ponad 250 osób, a ukończyło ją niewiele mniej, bo powyżej 230 osób.

— Wakacje już się właśnie zaczęły, ale Gregor Academy nie odpoczywa. Można u was będzie skorzystać z kursów doszkalających prowadzonych podczas wakacji?
— Choć wakacje, to moim zdaniem, powinien być czas odpoczynku tak dla naszych kursantów, jak i lektorów, to chcemy zaproponować mieszkańcom naszego regionu i nie tylko dwie opcje kursów. Pierwsza, we współpracy z panem Rafałem Waszkiewiczem, który prowadzi kolonie, półkolonie żeglarskie i nie tylko. Chcemy zasugerować właśnie półkolonie na wodach najdłuższego jeziora w Polsce – naszego Jezioraka, które będą wzbogacone o naukę języka angielskiego – oczywiście, w większości, w formie zabawy, prowadzenia dialogów, poznawania słownictwa związanego z żeglarstwem i wiele innych. To naprawdę ciekawy wybór dla tych, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym. Zapisy przyjmuje pan Rafał na swojej stronie internetowej www.wazka.net. Druga propozycja jest skierowana do dzieci, młodzieży oraz i dorosłych, którzy potrzebują pomocy w przygotowaniu się do egzaminów poprawkowych z przedmiotów szkolnych takich jak język polski, matematyka oraz język angielski. Wiem, że takie kursy są potrzebne na naszym rynku. Poza tym, chciałbym zaproponować młodzieży kursy utrwalające wiedzę szkolną lub przygotowujące do następnego roku szkolnego, m.in. dla tych, którzy chcieliby podszlifować swoją wiedzę lub też rozpoczynają naukę w nowej szkole i chcieliby mieć tak zwany dobry start. Rozpoczynamy kursy już od lipca, także serdecznie zapraszamy. Zapisy przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez stronę internetową www.gregor.edu.pl.

— Akademia stała się miejscem nauczania wielu przedmiotów. Proszę opowiedzieć jakie są pana plany na nowy rok szkolny? Jakie nowe zajęcia zaoferuje Akademia Gregor?
— Pomimo wszystko, GREGOR Academy to przede wszystkim nauka języków obcych, takich jak język angielski, język niemiecki, czy też język polski dla obcokrajowców. Nowością w tym roku będzie stały kurs prowadzony przez native speakera, który polecam z całego serca. Jednak, oprócz tego, wyszliśmy też z propozycją dla wszystkich z kursami przygotowującymi do egzaminów tak ósmoklasisty, jak i maturalnego z języka polskiego i matematyki, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Oprócz tego, w nadchodzącym roku szkolnym chcemy rozwinąć portfolio akademii o przygotowanie do egzaminów z geografii, wiedzy o społeczeństwie oraz historii. Kadra Akademii GREGOR składa się przede wszystkim z egzaminatorów z wymienionych przedmiotów, co zapewnia wysoką jakość nauczania i pewność w zdaniu egzaminów na najwyższym poziomie. Moim celem, z czasem, jest prowadzenie placówki, która zaoferuje przygotowanie do egzaminów ze wszystkich przedmiotów. Będę sukcesywnie do tego dążył.

— Tajniki języka angielskiego w ciekawy sposób wyjaśnia pan także na swoim kanale You Tube...
— Kanał Gregor Academy na YouTube powstał trzy lata temu głównie dla „zabawy językowej”. Wiedząc, że trzeba iść z duchem czasu, pomyślałem o takiej formie edukacji, która, okazuje się, że z odcinka na odcinek cieszy się coraz większą popularnością. Ba, zdarza się, gdy swoim kursantom polecam powtórkę na zajęcia właśnie w postaci obejrzenia któregoś z odcinków dostępnych na YouTube. W tej chwili mamy ponad 900 subskrybentów – gdzie, mówiąc szczerze, nie spodziewałem się większej widowni niż ok. 100, a ich wciąż przybywa. Mamy nagrane ponad 110 filmików objaśniających tak struktury gramatyczne, poprzez przygotowanie do egzaminów z języka angielskiego, jak i wyjaśnianie różnych ciekawostek językowych, m.in. idiomów i wiele, wiele innych. Ostatni odcinek 3 sezonu wyemitujemy do końca czerwca, a od września ruszamy z kolejnym sezonem, bo przecież jest jeszcze tyle do opowiedzenia. Tu pozwolę sobie jeszcze ogłosić, że planujemy rozwój także w tej sferze. Chcemy wprowadzić podcasty, których nasi słuchacze będą mogli sobie posłuchać podczas wykonywania różnych czynności. Mamy zamiar wprowadzić interaktywną platformę dla naszych kursantów. Zatem, chcemy rozwijać się również w tej materii.

— Dlaczego warto zapisać się do Gregor Academy już teraz?
— Gregor Academy to gwarancja sukcesu. Przez 12 lat prowadzenia kursów wykształciliśmy setki, a nawet tysiące kursantów. Gdy otrzymuję telefon od swoich absolwentów, którzy opowiadają mi, jak dzięki nauce w naszej akademii mogli zmienić swoje życie na lepsze, bo mogą m.in. rozmawiać z obcokrajowcami bez problemów, jest to najwyższe uznanie. Są osoby, które po nauce w naszej placówce, postanowiły związać się z nauczaniem języków obcych samemu. Z każdego z osobna jestem ogromnie dumny. Warto zapisać się do GREGOR Academy właśnie dlatego. To tu można spełnić swoje marzenia. Można rozwijać się na wielu płaszczyznach. Z nami z pewnością osiąga się sukces. Oprócz tego – coś, co powinno zainteresować naszych potencjalnych kursantów. Przygotowaliśmy specjalną promocję tak dla naszych nowych, jak i kontynuujących naukę kursantów. Jeśli dopełnią formalności, zapiszą się i podpiszą umowę do końca lipca – nowi kursanci otrzymują 10% rabatu na kursy od września, a kontynuujący 20%. Jednak, rabat będzie się zmniejszał z tygodnia na tydzień. Dlatego warto pomyśleć o nowym roku szkolnym już teraz. Na koniec, powiem jeszcze, że przygotowaliśmy możliwość spersonalizowania płatności według potrzeb kursanta i koszt miesięczny kursu może wynieść nawet tylko 170 zł!
Więcej informacji można znaleźć na www.gregor.edu.pl/zapisy. Warto też śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być zawsze na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Zapraszamy na naszego Facebooka, Instagrama, Tiktoka oraz na YouTube’a.

— Specjalne podziękowania dla: ... za mijający rok...
— Akademia GREGOR opiera się na pryncypiach firmy rodzinnej, dlatego w tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować swojemu ojcu Mirosławowi, który przez wiele lat prowadził sekretariat szkoły, a w marcu tego roku przeszedł na zasłużoną emeryturę. Schedę po moim tacie przejął pan Tadeusz Graszek – specjalista do spraw administracji. Dziękuję przede wszystkim moim lektorom i pracownikom, bez których kursanci akademii nie odnosiliby tak dużych sukcesów. Dziękuję Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie na czele z panią Kingą Groszkowską oraz pani Krystynie Zatorskiej wraz z rodziną za umożliwienie prowadzenia zajęć w ich pomieszczeniach. Dziękuję Iławskiemu Centrum Kultury prowadzonemu przez panią Lidię Miłosz za możliwość brania udziału w organizowanych przez ICK wydarzeniach. Dziękuję także KKP Jezioranki wraz z panem Łukaszem Gurowskim za możność wspierania iławskiego kobiecego futbolu. Dziękuję moim współpracownikom, panu Michałowi Schlieske świadczącemu usługi informatyczne, panu Pawłowi Kaczmarskiemu specowi od marketingu i reklamy. Dziękuję iławskim mediom, w szczególności ekipie Gazety Iławskiej pod wodzą pana Mateusza Partygi. Dziękuję też dyrekcji ZSO w Iławie, w szczególności panu Romanowi Groszkowskiemu za użyczenie miejsca do przeprowadzenia uroczystej gali na zakończenie kursów. Dziękuję wszystkim, dzięki którym GREGOR Academy z takim uporem dąży do rozwoju i możliwości realizacji marzeń przez mieszkańców Iławy, Nowego Miasta Lubawskiego i całego regionowi.


GREGOR ACADEMY
tel. 695 708 620
kontakt@gregor.edu.pl
695 708 620 - Dyrektor
536 314 785 - Sekretariat

IŁAWA
Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Jagiellończyka 3

NOWE MIASTO LUBAWSKIE
ul. Rynek 22
www.gregor.edu.pl

Grzegorz Olszewski
Dyrektor GREGOR Academy2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5