Masz szansę zmienić swoje otoczenie. Śniadanie Obywatelskie już w sobotę

2023-06-08 10:00:00(ost. akt: 2023-06-08 10:16:06)

Autor zdjęcia: nadesłane

Masz pomysł na zmiany na swoim osiedlu lub po prostu w Iławie? Fabryka Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na Śniadanie Obywatelskie, już w sobotę, 10 czerwca.
Chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Iławskie stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Obywatelskich zaprasza na pierwsze w tym roku (dziewiąte w ogóle) Śniadanie Obywatelskie. W ten sposób rozpoczyna kolejny sezon śniadań obywatelskich.

Tym razem mieszkańcy będą się spotykać w czterech różnych miejscach Iławy. Na początek – 10 czerwca na osiedlu 30-lecia. Początek o 11:00.

Wstęp jest bezpłatny, Fabryka zaprasza całe rodziny, bo oprócz dyskusji dla dorosłych, na dzieci będą czekały animacje.Śniadanie Obywatelskie to sposób spędzenia czasu w sobotnie południe, polegający na rozmowach na ważne tematy w luźniejszej atmosferze, przy poczęstunku.

Swobodna atmosfera podczas Śniadań pozwala na wypłynięcie pomysłów czy wręcz wniosków do władz.

Wnioski i pomysły, które powstaną podczas śniadania, są realizowane nie tylko przez stowarzyszenie, ale także przez grupy nieformalne czy miejskie instytucje. W ten sposób stworzono na przykład łączkę kwietną przy ul. Kościuszki, szyto torby z recyklingu, powstały miejskie potańcówki czy miasto wsparło rodziny z niepełnosprawnościami opieką wytchnieniową.

Za ubiegłoroczny cykl Śniadań stowarzyszenie otrzymało najwyższą ogólnopolską nagrodę w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego - Super Samorząd.
Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5