Smoki nadciągają nad Siemiany! Drakens Iława organizuje konsultacje i świętuje 10-lecie powstania

2023-05-26 15:15:52(ost. akt: 2023-05-26 16:15:55)
Zima, nie zima — oni pływają. Drakens Iława podczas treningu 19 stycznia 2020 roku

Zima, nie zima — oni pływają. Drakens Iława podczas treningu 19 stycznia 2020 roku

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

SMOCZE ŁODZIE\\\ To już 10 lat, jak w Iławie funkcjonuje klub Drakens. A jak wioślarze i wioślarki mają spędzać te okrągłe urodziny? No pewnie, że na wodzie! Iławianie zaprosili zaprzyjaźnione kluby na konsultacje połączone z treningami.
Czas leci jak szalony — wydaje nam się, że przecież jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o początkach klubu Drakens Iława - Smocze Łodzie, że dopiero co informowaliśmy o naborach i pierwszym zanurzeniu wiosła. A tu już minęło 10 lat!

Przez ten czas miłośnicy smoczych łodzi, aktywnie biorący także udział w zawodach, stali się stałym elementem sportowego krajobrazu Iławy i okolic. Drakens był klubem przecierającym smocze szlaki nad Jeziorakiem, potem powstały kolejne ekipy. Ale to właśnie niebiesko-biali są pomysłodawcami i organizatorami ogólnopolskich regat O Złote Wiosło Jezioraka. 8 lipca (sobota) tego roku Mały Jeziorak ponownie zapełni się osadami chcącymi wykręcić jak najlepszy wynik, ale przede wszystkim chcącymi dobrze się bawić. Wkrótce podamy więcej informacji na temat już 9. edycji tych zmagań, póki co — szczegółów szukajcie na facebooku Drakens Iława - Smocze Łodzie.

Drakensi jutro (sobota 27 maja) organizują w Siemianach (gmina Iława) spotkanie z zaprzyjaźnionymi klubami.
— Gdyby tak ktoś w ten weekend informował redakcję Gazety Iławskiej o widzianych smokach w okolicy Siemian, to uspokajamy — to Drakens Iława, wraz zaprzyjaźnionymi klubami z Gdańska, Stolna i Gródka, ale nie tylko, bo będą także m.in. Iławskie Smoki Jezioraka, odbywa międzyklubowe konsultacje, połączone ze wspólnymi treningami, integracją i wymianą doświadczeń sportowych, a także obchodami X-lecia drużyny — informuje iławski klub.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5