Poranny wypadek w gm. Iława. W Rudzienicach dachowało auto

2023-05-25 09:32:47(ost. akt: 2023-05-25 09:47:48)
Zdjęcie z miejsca zdarzenia

Zdjęcie z miejsca zdarzenia

Autor zdjęcia: Czytelnik Gazety Iławskiej

POWIAT\\\ Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (czwartek 25 maja) z samego rana w Rudzienicach (gmina Iława).
Po godzinie 6.00 na ulicy Długiej w Rudzienicach doszło do dachowania samochodu osobowego. Na miejsce natychmiast pojechała straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja.

— Autem, które wywróciło się w wyniku zdarzenia, kierował około 30-letni mężczyzna. Kierowca sam opuścił pojazd. Z samochodu nie ulatniał się dym, nie było też żadnego wycieku, strażacy jednak profilaktycznie odłączyli akumulator pojazdu — relacjonuje st. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie.

— Mężczyzna uskarżał się na bóle pleców, w związku z tym został przekazany zespołowi karetki. Po udzielonej pomocy pozostał na miejscu, nie było potrzeby przetransportowania kierowcy do szpitala — dodaje st. kpt. Krzysztof Rutkowski.

Mamy już także komunikat policji.
34-latek kierujący fordem nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i dachował — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Mężczyźnie na szczęście nic poważnego się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem — dodaje oficer prasowa iławskiej policji.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5