Powrót na Sienkiewicza. W niedzielę kolejna „Historia jednej ulicy”

2023-05-25 08:24:57(ost. akt: 2023-05-25 09:06:17)
ulica Sienkiewicza w Iławie - tu zabytkowy budynek sanepidu, jeszcze przed gruntownym remontem

ulica Sienkiewicza w Iławie - tu zabytkowy budynek sanepidu, jeszcze przed gruntownym remontem

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

IŁAWA\\\ Po ośmiu latach przerwy „Historia jednej ulicy” powraca na ulicę Sienkiewicza. Spacer po ulicy, od której w 2015 roku rozpoczął się trwający do dziś wieloletni cykl edukacyjnych wypraw po mieście, odbędzie się w niedzielę 28 maja. Na spotkanie zapraszają Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.
Tym razem zbiórka uczestników spaceru zaplanowana została na godzinę 15:00 w okolicach dworca Iława Miasto. Trasa spaceru będzie wiodła przez stadion, teren liceum, Skwer Żeromskiego, budynek Sanepidu aż do okolic przystani „Pod Omegą”. Całość potrwa około godziny.

– Pierwsze spotkanie w ramach „Historii jednej ulicy” miało miejsce 28 lutego 2015 roku właśnie przy ulicy Sienkiewicza – mówi Michał Młotek. – Chyba nikt wtedy nie zakładał, że będziemy kontynuować tę inicjatywę przez kolejnych 8 lat i że zyska ona w Iławie tak duże grono sympatyków - dodaje.

Między jednym a drugim spotkaniem przy ulicy Sienkiewicza odbyło się już aż 46 spotkań w ramach „Historii jednej ulicy”. Warto dodać, że w niedzielnym spacerze udział weźmie Krzysztof Tomaszewski, nauczyciel historii w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego i autor książki „Dzieje Królewskiego Gimnazjum w Iławie”, który podzieli się z uczestnikami wyprawy swoją wiedzą o historii budynku liceum.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem: facebook.com/ilawasprzedlat i w grupie skupiającej miłośników miasta pod adresem: facebook.com/groups/14200ilawa.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w czerwcu, lipcu i sierpniu, podobnie jak rok temu, odbędą się wyprawy na Wielką Żuławę. Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: organizatorzy

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5