Stu sołtysów, w tym dwóch z gminy Iława

2023-05-23 09:17:54(ost. akt: 2023-05-23 09:24:54)

Autor zdjęcia: Gmina Iława

Blisko 100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Wyróżnienie otrzymali również sołtys sołectwa Ławice oraz sołtys sołectwa Skarszewo.
Tegoroczne Samorządowe Forum Sołtysów na Warmii i Mazurach odbyło się 19 maja w ostródzkim amfiteatrze. Uroczystość to okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na ich rolę w polskiej wsi. W wydarzeniu uczestniczyła grupa sołtysów z gminy Iława wraz z wójtem Krzysztofem Harmacińskim.

Blisko 100 sołtysów z Warmii i Mazur zostało wyróżnionych przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie oraz rozwój swojej społeczności. Wyróżnienie otrzymali również sołtys sołectwa Ławice Jerzy Olek oraz sołtys sołectwa Skarszewo Zenon Łęgowski. Wyróżnienie dla gminy Iława odebrał wójt gminy Krzysztof Harmaciński.

Uhonorowani zostali również zwycięzcy konkursów „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko Mazurskiego”, „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” czy „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich”.

W Ostródzie odbył się również wykład poświęcony 550-leciu urodzin Mikołaja Kopernika.

Wydarzenie zwieńczył koncert Sławomira.

Urząd Gminy Iława, oprac. eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5