Smocza osada z Iławy na podium długodystansowych zawodów w Chełmnie! [zdjęcia]

2023-05-22 14:49:34(ost. akt: 2023-05-22 15:49:08)
Iławskie Smoki Jezioraka zajęły 2. miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu o Puchar Starosty Chełmińskiego

Iławskie Smoki Jezioraka zajęły 2. miejsce w klasyfikacji końcowej wyścigu o Puchar Starosty Chełmińskiego

Autor zdjęcia: Marek Chłopek i Iławskie Smoki Jezioraka

SMOCZE ŁODZIE\\\ Sezon startowy 2023 rozpoczęły osady z Iławy. Areną zmagań pierwszych tegorocznych zawodów było jezioro Starogrodzkie w Chełmnie. Iławskie Smoki Jezioraka oraz Drakens Iława rywalizowały o Puchar Starosty Chełmińskiego podczas XVIII Otwartych Długodystansowych Mistrzostw Polski.

Iławskie kluby zgłosiły swój udział w biegu o Puchar Starosty Chełmińskiego, który odbył się w ramach XVIII Otwartych Długodystansowych Mistrzostw Polski. Na starcie wyścigu stanęło sześć smoczych osad, a rywalizacja odbyła się na dystansie 2400 metrów.
— Drużyny zostały rozstawione w dwóch biegach, o zwycięstwie decydował najlepszy czas spośród tych biegów, a klasyfikacja końcowa tworzona była na podstawie uzyskanych czasów — tłumaczy Arkadiusz Grabiński z ekipy Iławskich Smoków Jezioraka.

W pierwszym biegu załoga Drakens rywalizowała z drużynami Marek Łbik Dragon Team oraz Stiegielmeyer Stolno I. Swój bieg drużyna z Iławy ukończyła na trzeciej pozycji. W drugim biegu Iławskie Smoki Jezioraka rywalizowały z drugą osadą ze Stolna oraz ze Smokami Bartu. Ten bieg z wyraźną przewagą wygrała osada ISJ.

— W wyścigu o Puchar Starosty Chełmińskiego dodatkowe nagrody ufundował medalista olimpijski, kanadyjkarz Marek Łbik — dodaje Grabiński.

— To był dobry bieg w naszym wykonaniu – relacjonuje Sylwia Grabińska, zawodniczka ISJ. — Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele. Po losowaniu byliśmy umiarkowanie zadowoleni. Z jednej strony mieliśmy czystą wodę, nie musieliśmy nikogo gonić i ewentualnie tracić czas i siły na wyprzedzaniu, a z drugiej walczyliśmy sami ze sobą prowadząc korespondencyjny pojedynek. Podium uzupełniły drużyny z pierwszego biegu — dodaje wioślarka ISJ.

Końcowa klasyfikacja Wyścigu o
Puchar Starosty Chełmińskiego

1. Stiegelmeyer Stolno I; czas: 11:55,23
2. Iławskie Smoki Jezioraka; 11:57,38
3. Marek Łbik Dragon Team; 12:01,66
4. Stiegelmeyer Stolno II; 12:31,32
5. Drakens Iława; 12:35,43
6. Smoki Bartu; 12:37,59

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5