Kentaro, Staniec (a może Karczewski?), Lendzionowski, Felski itd. — kto wywalczy koronę króla strzelców?

2023-05-13 10:42:14(ost. akt: 2023-05-13 12:03:33)
Krystian Staniec (Unia Susz, na zdjęciu w środku) z 28. golami prowadzi w klasyfikacji strzelców grupy 2 klasy okręgowej

Krystian Staniec (Unia Susz, na zdjęciu w środku) z 28. golami prowadzi w klasyfikacji strzelców grupy 2 klasy okręgowej

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Futbol to gra zespołowa i finalnie liczy się przede wszystkim wynik drużyny. Niemniej jednak, gdzieś trochę w tle ligowych zmagań, trwa rywalizacja o koronę króla strzelców. A tak się składa, że w czołówkach klasyfikacji snajperów lig, w których grają zespoły z powiatu iławskiego, jest sporo naszych.
Od IV ligi do B klasy — powiat iławski w rozgrywkach prowadzonych przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej ma łącznie 17 drużyn. W IV lidze to GKS Wikielec, Jeziorak Iława i Motor Lubawa. W gr. 2 klasy okręgowej mamy Constract Lubawa, Czarnych Rudzienice i Unię Susz. W A klasie w gr. 2 grają Ewingi Zalewo, a w gr. 4 LZS Frednowy, Avista Łążyn, Jordan Kazanice, Orzeł Ulnowo, Osa Ząbrowo i Mały Jeziorak Iława. W gr. 3 B klasy reprezentuje nas Drewneks Sampława, Olimpia Kisielice, Zamek Szymbark (pierwsza trójka ligowej tabeli) i Torpeda Rożental.


Sprawdziliśmy przed rozegraniem tej kolejki (sobota-niedziela, 12-13 maja) jak wyglądają klasyfikacje strzelców w tych ligach.

W forBET IV lidze szanse, i to spore, na wywalczenie korony króla strzelców ma Arai Kentaro (17 goli). Japończyk grający w GKS-ie Wikielec jest współliderem klasyfikacji (statystyki poniżej), a wysoko w niej jest także Oskar Kordykiewicz (15 trafień), który do Gieksy przeszedł zimą z rezerw Olimpii Elbląg.

W okręgówce, a konkretnie w interesującej nas grupie 2, także mamy swojego człowiek na fotelu lidera. Krystian Staniec strzelił w ostatniej serii 4 bramki w meczu z Polonią Pasłęk, dzięki czemu napastnik suskiej Unii awansował na pierwsze miejsce (ma obecnie 28 goli). Na trzecim miejscu jest Marcin Karczewski, od wielu sezonów podpora Czarnych Rudzienice. Doświadczony atakujący ma aktualnie na koncie 24 bramki i zapewne do końca sezonu będzie walczył o koronę. Czy popularny "Gitara" (Karczewski) dogoni "Koparę" (czyli Stańca)? Liga trwa.

W A klasie w gr. 2 w czołówce snajperów nie ma nikogo z Ewingów Zalewo (jako jedyna drużyna z powiatu iławskiego grają w tej grupie), trochę jak w gr. 4, gdzie najwyżej jest Szymon Wroński (Avista Łążyn), oraz Dominik Wrzesiński i Maksymilian Radziński (obaj z LZS Frednowy).

W gr. 3. B klasy w czołowej "5" mamy za to przewagę zawodników z naszego powiatu. Liderem jest Jakub Lendzionowski, który ma na koncie aż 23. gole. Niestety, zawodnik Drewneksu Sampława w wyniku faulu jednego z rywali w meczu z Torpedą Rożental (a więc w derbach gm. Lubawa) doznał złamania nogi. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Na drugim miejscu jest snajper kisielickiej Olimpii, Alan Felski.

Jak będzie wyglądać klasyfikacja końcowa? Przekonamy się tuż po rozegraniu ostatnich spotkań sezonu 2022/23. W pisaniu tego artykułu korzystałem ze statystyk prowadzonych przez WMZPN i Artura Ignatowicza.

IV LIGA


17. goli — Przemysław Rybkiewicz (Mrągowia Mrągowo), Arai Kentaro (GKS Wikielec),
16. Konrad Radzikowski (Rominta Gołdap)
15. Oskar Kordykiewicz (Olimpia II Elbląg / GKS Wikielec)
14. Paweł Drażba (Mamry Giżycko), Dominik Kozera (Olimpia II Elbląg)

KLASA OKRĘGOWA
Grupa 2


28 goli — Krystian Staniec (Unia Susz)
26. Jakub Fronczak (Naki Olsztyn)
24. Marcin Karczewski (Czarni Rudzienice)
17. Jakub Szpakowski (Zatoka Braniewo), Maciej Samoraj (Naki Olsztyn), Rafał Wiśniewski (Ossa Biskupiec Pom.)
16. Piotr Rykaczewski (Constract Lubawa), Radosław Lenart (Polonia Pasłęk), Dawid Arczewski (Iskra Narzym), Szymon Świniarski (Drwęca Nowe Miasto Lub.)

A KLASA
Grupa 4


22. gole — Damian Kalisz (MKS Działdowo)
19. Łukasz Łaszczych (Orzeł Janowiec Kościelny)
17. Łukasz Mańka (GKS Colet Kozłowo)
14. Maciej Kamiński (KS Mroczno)
13. Szymon Wroński (Avista Łążyn), Dominik Wrzesiński (LZS Frednowy), Maksymilian Radziński (LZS Frednowy)

B KLASA
Grupa 3


23. gole — Jakub Lendzionowski (Drewneks Sampława)
15. Alan Felski (Olimpia Kisielice)
13. Kacper Zalewski (Drewneks Sampława), Marcin Kostiok (Iskra Smykówko), Amadeusz Witt (Iskra Smykówko)
12. Mateusz Wojtczuk (Olimpia Kisielice)
11. Tomasz Kamiński (Zamek Szymbark)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5