Dwaj 16-latkowie strzelali do młodszych od siebie chłopców z wiatrówki. Sprawą zajmie się sąd

2023-05-10 13:44:40(ost. akt: 2023-05-11 15:10:33)

Autor zdjęcia: KPP Iława

POWIAT\\\ — Sąd rodzinny i nieletnich zadecyduje o dalszym losie dwóch 16–latków. Młodzi mieszkańcy Lubawy postrzelili z wiatrówki trzech młodszych kolegów, pokrzywdzeni posiadali obrażenia na szyi, klatce piersiowej, a także na nogach — informuje komenda powiatowa policji w Iławie.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o postrzeleniu z pistoletu gazowego.

— Zgłaszający dodał, że sprawcy uciekli, a on idzie do domu. Funkcjonariusze od razu pojechali do pokrzywdzonego, którym okazał się 11–latek. Dodał, że jego dwaj koledzy zostali również postrzeleni — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Policjanci ustalili, że kiedy chłopcy byli na podwórku nieznani im sprawcy z odległości ok. 1,5 metra strzelali do nich z pistoletu, w wyniku czego doznali obrażeń ciała. Pokrzywdzeni posiadali zasinienia na klatce piersiowej, szyi, biodrach i nogach. Dzięki uzyskanym informacjom lubawscy policjanci szybko ustalili sprawców. Okazali się nimi dwaj 16–latkowie. Funkcjonariusze przy jednym z nich ujawnili wiatrówkę, którą zabezpieczyli. Po rozmowie z policjantami mieszkańcy Lubawy zostali przekazani pod opiekę rodziców. Sprawą nastolatków zajmie się wkrótce sąd rodzinny i nieletnich — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5