„Budowlanka” znów na podium. Odbył się XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny

2023-04-27 08:50:30(ost. akt: 2023-04-27 09:08:36)

Autor zdjęcia: powiat-ilawski.pl

w Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Zespole Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbył się XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny będący eliminacją do finału wojewódzkiego. Udział w Turnieju wzięły 3-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych przeprowadzonych w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat iławski.
Turniej otworzył starosta powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski, który skierował kilka słów do młodzieży m.in. na temat bezpieczeństwa jazdy, która - jak zauważył - daje wiele satysfakcji, ale niesie z sobą także sporo zagrożeń. Według starosty, udział w takim turnieju z pewnością podnosi poziom wiedzy w tej dziedzinie i uświadamia te zagrożenia. A fakt, że turniej odbywa się w powiecie iławskim już 23 raz i nie brakuje uczestników, świadczy tylko o tym, że temat motoryzacji i bezpieczeństwa jest wciąż interesujący dla młodzieży.
Konkurencje XXIII Powiatowego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego:

konkurencje teoretyczne – testy: wiedzy, skrzyżowań,
konkurencja praktyczna – przygotowanie pojazdu do jazdy,
konkurencja praktyczna – jazda sprawnościowa samochodem z tzw. „talerzem Stewarta”,
konkurencja praktyczna – sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Wyniki Turnieju:


I miejsce – drużyna Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie
II miejsce – drużyna Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie
III miejsce – drużyna Zespołu Szkół w Lubawie

Zwycięska drużyna będzie reprezentowała powiat iławski w finale wojewódzkim Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego 2023, który odbędzie się 30 maja 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Elblągu. W Turnieju brały udział także drużyny z Zespołu Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego w Iławie. Laureatom oraz wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy!

Nagrody w XXIII Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny ufundował samorząd powiatu iławskiego (wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji), który był organizatorem turnieju, przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Iławie oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

powiat-ilawski.pl, oprac. eka

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5