Wojewódzki Puchar Polski|| Znamy pary ćwierćfinałowe, Jeziorak zagra na wyjeździe

2023-03-30 12:54:21(ost. akt: 2023-03-30 13:38:22)
Tym razem do losowania par 1/4 finału WPP nie użyto tradycyjnych kulek, tylko... kart do bankomatu, które zapakowane były w małe koperty

Tym razem do losowania par 1/4 finału WPP nie użyto tradycyjnych kulek, tylko... kart do bankomatu, które zapakowane były w małe koperty

Autor zdjęcia: WMZPN

PIŁKA NOŻNA\\\ Na środę 19 kwietnia zaplanowane są mecze 1/4 finału warmińsko-mazurskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski. Dzisiaj (30.03) w siedzibie WMZPN dokonano losowania ćwierćfinałowych par.
Do edycji 2022/23 Wojewódzkiego Pucharu Polski zgłosiło się 108 zespołów, od drużyn występujących w III lidze po B-klasowiczów. Już w 1. rundzie z pucharu odpadł jego obrońca, zdobywca trofeum w sezonie 2021/22, GKS Wikielec, który przegrał na swoim terenie po karnych z Concordią Elbląg.

Przez kolejne etapy WPP przebrnęły ekipy DKS-u Dobre Miasto, Jezioraka Iława, Znicza Biała Piska, Tęczy Biskupiec, Concordii, Sokoła Ostróda, Polonii Pasłęk i Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie.

To właśnie te kluby były najbardziej zainteresowane losowaniem, do którego dzisiaj (czwartek 30 marca) doszło w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. Jak na początku zaznaczył Emil Wojda z WMZPN, wszystkie drużyny losowane są z jednego koszyka, nie ma rozstawienia, a o tym która ekipa będzie gospodarzem decyduje miejsce w tabeli/tabelach.

Co ciekawe, tym razem do losowania par 1/4 finału WPP nie użyto tradycyjnych kulek, tylko... kart do bankomatu, które zapakowane były w małe koperty. Ma to oczywiście związek z pojawianiem się sponsora tytularnego rozgrywek, więcej na ten temat pisaliśmy w artykule: Wojewódzki Puchar Polski ma swojego sponsora. "Podniesiemy nagrody dla najlepszych klubów"

Wyniki losowania prezentują się następująco.

PARY 1/4 FINAŁU WPP 2022/23:
środa, 19 kwietnia

Tęcza Biskupiec — Znicz Biała Piska
DKS Dobre Miasto — Sokół Ostróda
Polonia Pasłęk — Jeziorak Iława
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie — Concordia Elbląg

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5