Babcia mieszka w schronisku. Ta kocia staruszka nigdy nie miała domu. Czy jeszcze go znajdzie?

2023-03-30 10:14:57(ost. akt: 2023-03-30 10:35:42)

Autor zdjęcia: Justyna Kowalewska

Babcia czeka na dom w iławskim schronisku. Je, ma dobry apetyt, uwielbia głaskanie i tak się mizia, że trudno jej zrobić zdjęcie. Wiele życia jej nie zostało.
Wolontariuszka Schroniska dla Zwierząt w Iławie Justyna Kowalewska przedstawia kolejną kotkę przebywającą w Schronisku. -

Dzisiejszą informację piszę bez większych nadziei, ponieważ wiem, że młode, zdrowe kociaki długo czekają na dom, a co dopiero starsza, schorowana kotka. Kiedyś słyszałam na kazaniu śp. ks. Piotra Pawlukiewicza być może najważniejsze słowa w życiu, które można przenieść na każdą jego płaszczyznę "Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą".

Powalczmy więc o Babcię, koteczkę wiekową, schorowaną, której nie zostało wiele życia, ale może ktoś na sam schyłek podaruje jej ciepły kącik? Babcia jest kocią staruszką z przekrzywioną główką, w wyniku zespołu przedsionka geriatrycznego.

Ta lekko przekrzywiona w bok głowa już jej tak zostanie. Do tego ma chore nerki, które już nigdy nie będą dobrze funkcjonować. Babcia je, ma dobry apetyt, uwielbia głaskanie i tak się mizia, że trudno jej zrobić zdjęcie. Wiele życia jej nie zostało. Trudno jednak wpuścić Babcię do kociarni, ponieważ słabo sobie poradzi.

Wypuszczona "na spacery" w schroniskowej izolatce, trzyma się blisko człowieka, jak gdyby traciła orientację.

Któż zatem chciałby taką kocią staruszkę? Pewnie nikt... ale tak bardzo mi żal, by ostatnich dni nie spędziła w schroniskowej klatce. Czy ktoś zechce podarować Babci coś, czego nigdy nie miała - dom?

Schronisko dla zwierząt, Iława, ul. Komunalna 2, tel. 666 873 561.[/h3]

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5