Iława trzecia w piłkarskim turnieju oldbojów 50+. Marek Witkowski królem strzelców!

2023-03-29 11:58:35(ost. akt: 2023-03-29 14:11:38)
Oldboys Iława

Oldboys Iława

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

PIŁKA NOŻNA\\\ W niedzielę (26 marca) w hali miejskiej OSiR w Węgorzewie odbył się XIX Ogólnopolski Halowy Turniej Oldbojów 50+. Wzięło w nim udział siedem drużyn, w tym także Oldboys Iława, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.
W grupie A zagrali Oldboys Vęgoria, Warmlift Oldboys Olsztyn, Betrayer Kętrzyn i Polymer Ełk. W grupie B rywalizowały drużyny: ZKS Olimpia Oldboys Elbląg, Wigry Suwałki oraz Oldboys Iława.

— W turnieju mogli grać oldboje, czyli zawodnicy mający już powyżej 50 lat. Rywalizacja drużyn była bardzo zacięta, a rozgrywane mecze stały na bardzo wysokim poziomie — mówi Jarosław Cherek, jeden z zawodników drużyny z Iławy.

W fazie grupowej Oldboys Iława pokonali Wigry Suwałki 4:0, a następnie ZKS Olimpia Oldboys Elbląg 3:2 i z grupy B wyszli z pierwszego miejsca. Z kolei w grupie A z pierwszego miejsca awansowała drużyna Oldboys Vęgoria, a z drugiego Warmlift Oldboys Olsztyn.

W półfinale iławianie nieznacznie ulegli Warmliftowi (0:1) po bardzo zaciętym meczu. W drugim półfinale zagrały Wigry i Oldboys Vęgoria, mecz ten skończył się wynikiem remisowym i po rzutach karnych do finału awansowała drużyna z Węgorzewa.

W meczu o trzecie miejsce zespół Oldboys Iława wygrał z drużyną Wigry Suwałki 3:0, a zwycięzcą całego turnieju zostali natomiast olsztynianie.
— Królem strzelców turnieju został nasz zawodnik Marek Witkowski — dodaje Cherek.

Przed oldbojami z Iławy wkrótce kolejny turniej. W sobotę 6 maja ekipa znad Jezioraka zagra w Świeciu w turnieju +40 lat, a za rywali będzie miała m.in. Lecha Poznań, Widzew Łódź, bydgoskiego Zawiszę czy Arkę Gdynia.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Warmlift Oldboys Olsztyn,
2. Oldboys Vęgoria,
3. Oldboys Iława,
4. Wigry Suwałki,

Drużyna Oldboys Iława zagrała w składzie:
Piotr Lange, Jacek Kębski, Cezary Wiśniewski, Jarosław Cherek, Ryszard Boodhram, Krzysztof Kozyra, Marek Witkowski,

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5