Poznaj fascynującą historię ulicy Jasielskiej. W niedzielę kolejna „Historia jednej ulicy”

2023-03-29 11:50:00(ost. akt: 2023-03-29 13:30:43)
ul. Jasielska, rok 2017

ul. Jasielska, rok 2017

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Zbliża się termin kolejnego spaceru z cyklu „Historia jednej ulicy”. W niedzielę 2 kwietnia miłośnicy Iławy odwiedzą ulicę Jasielską. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.
Edukacyjne spacery po Iławie, organizowane przez Michała Młotka i Dariusza Paczkowskiego nieprzerwanie od 2014 roku, to okazja, by wzbogacić swoją wiedzę o mieście. To też doskonała forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu. W najbliższą niedzielę 2 kwietnia mieszkańcy Iławy wysłuchają opowieści na temat ulicy Jasielskiej. Będą też mogli podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z tym miejscem.

– Historia ulicy Jasielskiej i w ogóle całej okolicy związana jest z historią koszar, które funkcjonowały w tym miejscu od początku XX wieku – mówią organizatorzy. – Podczas naszego spotkania przyjrzymy się poszczególnym budynkom, opowiemy o roli, jaką dawniej pełniły, odkryjemy też sporo ciekawostek związanych z tym miejscem, zwrócimy uwagę na obiekty, które często pozostają niezauważone – dodają.

Wszystkie opowieści zilustrują archiwalne zdjęcia, nie zabraknie też ciekawostek, sięgających czasów budowy kompleksu koszar i lat powojennych. Podczas spotkania zaprezentowany zostanie wielkoformatowy wydruk przedwojennego lotniczego zdjęcia okolic dzisiejszych ulic Wiejskiej i Jasielskiej.

Zbiórka uczestników niedzielnej wyprawy zaplanowana została na godzinę 15:00 przed budynkiem Centrum Aktywności Lokalnej przy ulicy Wiejskiej 2D.

Informacje o terminach kolejnych spacerów będą publikowane na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz na fan-page’u muzeum pod adresem facebook.com/ilawasprzedlat i w grupie skupiającej miłośników miasta pod adresem facebook.com/groups/14200ilawa.

Kolejny spacer odbędzie się pod koniec maja. Tym razem miłośnicy Iławy spotkają się przy ulicy Sienkiewicza.

Za organizacją pieszych spacerów po Iławie, które odbywają się pod szyldem Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl, stoją radni miejscy i miłośnicy Iławy Michał Młotek i Dariusz Paczkowski.

Obrazek w tresci


nadesłane na ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5