Mecz na szczycie I ligi nad Jeziorakiem. Szczypiorniści z Iławy i Koszalina zagrają dla domu dziecka w Kisielicach

2023-03-24 18:40:18(ost. akt: 2023-03-24 18:45:46)
W środku Kamil Krieger, grający trener Szynaka Meble Jezioraka Iława

W środku Kamil Krieger, grający trener Szynaka Meble Jezioraka Iława

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA RĘCZNA\\\ Szynaka Meble Jeziorak rozegra jutro (sobota 25 marca) na swoim terenie jeden z najważniejszych meczów sezonu 2022/23. Iławianie, którzy są liderami w I lidze (mając jednocześnie najwięcej rozegranych spotkań) zmierzą się z zajmującą 3. miejsce Kospel Gwardią Koszalin.
Beniaminek z Iławy ostatnio jest w kapitalnej formie. Drużyna grającego trenera Kamila Kriegera wygrała osiem meczów z rzędu (tym ósmym było ostatnie wyjazdowe zwycięstwo z SMS-em Kwidzyn). Do tego Szynaka Meble Jeziorak jest w tym sezonie niepokonany na swoim terenie, gdzie zaliczył same wygrane. Tu licznik także wskazuje osiem.

Czy w sobotę nastąpi kontynuacja obu serii? Iławianie zdają sobie sprawę, że może być o to ciężko, jednak oczywiście zapowiadają walkę. Obecnie Jeziorak jest na pierwszym miejscu w klasyfikacji I ligi, mając 35 punktów na koncie (drugi w tabeli Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna ma 34 pkt. a trzecia Kospel Gwardia Koszalin 33 pkt.), jednak wciąż pamiętać trzeba o tym, że ekipa Kamila Kriegera rozegrała aż o trzy mecze więcej niż wymienione drużyny.

To właśnie koszalińska Gwardia jest najbliższym rywalem zespołu z Iławy. Do spotkania dojdzie w sobotę 25 marca w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Niepodległości 11b nad Małym Jeziorakiem. Początek meczu o godzinie 17.30.

Szynaka Meble Jeziorak nie tylko gra, ale także pomaga — iławska sekcja piłki ręcznej wpadła na pomysł, aby przy okazji jutrzejszego spotkania pomóc także podopiecznym domu dziecka w Kisielicach.

— Drodzy kibice, podczas najbliższego meczu z Kospel Gwardią Koszalin będziemy zbierać pieniądze dla domu dziecka w Kisielicach. Cały dochód z biletów zostanie przekazany również dla dzieci. Jeśli chcecie możecie przynieść na mecz ubrania, chemię, koce oraz żywność z długim terminem przydatności do spożycia. Wszystko co przekażecie będzie w formie darowizny — informuje klub w swoich social mediach.

Iławianie dodatkowo, na rzecz zbiórki dla domu dziecka, przeprowadzają licytacje cennych pamiątek związanych z piłką ręczną: koszulki reprezentacji Polski z ostatnich mistrzostw świata wraz z autografami oraz koszulki Industrii Kielce, także z autografami. Szczegóły na facebooku klubowym (TUTAJ), a dzieci z domu dziecka w Kisielicach także mają być obecne na meczu z Gwardią.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5