"Nie mam prawka i nigdy nie miałem" - stwierdził kierowca pod Iławą

2023-03-24 12:16:39(ost. akt: 2023-03-24 12:27:27)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Jeden z kierowców nie był w stanie utrzymać prostego toru jazdy i poruszał się całą szerokością drogi. Kolejny nietrzeźwy kierujący jeździł vw i spowodował kolizję mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast inny kierował audi, nie mając do tego uprawnień. Cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się przed sądem.
W czwartek (23.03.2023 r.) policjanci z Kisielic podczas patrolu miasta i gminy zauważyli jadącego wężykiem rowerzystę. Mężczyzna nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych kierowców. Niepewny rowerzysta został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej. Wówczas przypuszczenia interweniujących funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie na trzeźwość wykazało, że 54-letni cyklista ma w swoim organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.

Natomiast w gminie Zalewo policjanci zatrzymali kierującego vw. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna jadąc jedną z dróg w gminie Zalewo nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Jak ustalili policjanci, nie tylko prędkość była przyczyną zdarzenia ale również wcześniej spożyty alkohol. Badanie alkomatem wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi.

Tymczasem podczas kontroli kierującego audi okazało się, że mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. Kiedy funkcjonariusze poprosili go o prawo jazdy, oświadczył, że nie ma, bo nie miał nigdy uprawnień.

Niebawem cała trójka stanie przed sądem, gdzie będzie tłumaczyć się ze swojego zachowania.
oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5