A klasa wraca do gry, derby powiatu iławskiego we Frednowych (ale też w Grabowie). Poznaj piłkarski rozkład jazdy na ten weekend

2023-03-24 09:41:23(ost. akt: 2023-03-24 10:51:21)
W przerwie zimowej do ruchów transferowych doszło także w A klasie. Bramkarz Radosław Albowicz przeniósł się z Osy Ząbrowo do LZS-u Frednowy (oba kluby z gminy Iława)

W przerwie zimowej do ruchów transferowych doszło także w A klasie. Bramkarz Radosław Albowicz przeniósł się z Osy Ząbrowo do LZS-u Frednowy (oba kluby z gminy Iława)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

PIŁKA NOŻNA\\\ Ponad cztery miesiące drużyny grające w warmińsko-mazurskiej A klasie musiały czekać na powrót do walki o ligowe punkty. W końcu jednak się doczekały: w ten weekend (25-26 marca) rozegrają pierwszą kolejkę rundy wiosennej sezonu 2022/23. Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy zespołów piłkarskich z powiatu iławskiego, występujących od IV ligi do A klasy właśnie (B klasa wraca za dwa tygodnie).
Jako pierwszy w ten weekend zagra lider IV ligi. GKS Wikielec pojedynek z DKS-em miał rozegrać w Dobrym Mieście, jednak wobec modernizacji stadionu oba kluby postanowiły przenieść spotkanie do gminy Iława. Formalnie gospodarzem dalej jest DKS.

— Drodzy Kibice! Nie na wyjeździe, a na własnym stadionie rozegramy najbliższy ligowy mecz z DKS-em Dobre Miasto. Obecnie w Dobrym Mieście trwa modernizacja stadionu, więc mecz 18. kolejki rozegralibyśmy najpewniej na neutralnym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Wspólnie z gospodarzami doszliśmy jednak do porozumienia i mecz z DKS-em odbędzie się w Wikielcu. Początek w sobotę 25 marca o godz. 13:00. Serdecznie zapraszamy! — informuje GKS na swoim portalu internetowym.

— Tego dnia obowiązywały będą dokładnie takie same zasady, jak na każdym meczu rozgrywanym w Wikielcu. Wstęp na stadion będzie biletowany, honorowane będą także aktualne karnety — czytamy na gkswikielec.pl.

Przy okazji dodajmy, że zaległy mecz innego IV-ligowca z powiatu iławskiego, Jezioraka, z Olimpią II Elbląg (spotkanie z 1. kolejki rundy wiosennej, przełożone na prośbę gości) zostanie rozegrane w najbliższą środę 29 marca o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Sienkiewicza 1. Ciemności nie powinny być przeszkodą, bo już będziemy po zmianie czasu z zimowego na letni (zegarki przestawiamy w nocy z soboty na niedzielę 25/26 marca z godziny 2:00 na 3:00). A w ten weekend Jeziorak zagra u siebie z Olimpią Olsztynek.

Ciekawie będzie zapewne także w Grabowie (gm. Lubawa), gdzie swoje mecze rozgrywa Constract Lubawa. Lider grupy 2 klasy okręgowej podejmie Czarnych Rudzienice, którzy rundę wiosenną rozpoczęli od dwóch efektownych zwycięstw.

Poniżej rozkład jazdy na ten weekend (25-26 marca), zespoły z powiatu iławskiego mają w rozkładzie "pogrubioną" nazwę. Przypominamy: A klasa ligę wznawia w ten weekend, a B klasa — za dwa tygodnie (8 kwietnia).

SOBOTA 25 MARCA


13:00: DKS Dobre Miasto — GKS Wikielec (IV liga)
na stadionie w Wikielcu

15:00: Motor Lubawa — Pisa Barczewo (IV liga)

15:00: Delfin Rybno — Unia Susz (klasa okręgowa, gr. 2)

15:00: Constract Lubawa — Czarni Rudzienice (klasa okręgowa, gr. 2)
stadion w Grabowie

15:30: Jeziorak Iława — Olimpia Olsztynek (IV liga)

15:30: Pama Powodowo — Ewingi Zalewo (A klasa, gr. 2)

15:30: Orzeł Ulnowo — Vel Dąbrówno (A klasa, gr. 4)

15:30: Osa Ząbrowo — KS Mroczno (A klasa, gr. 4)


NIEDZIELA 26 MARCA


14:00: Orzeł Janowiec Kościelny — Jordan Kazanice (A klasa, gr. 4)

14:00: LZS Frednowy — Mały Jeziorak Iława (A klasa, gr. 4)

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5