Zawody pożarnicze odbyły się w Iławie. Udział wzięło 47 osób, 9 nagrodzono

2023-03-24 09:33:08(ost. akt: 2023-03-24 10:31:35)

Autor zdjęcia: Urząd Gminy w Iławie

W Szkole Podstawowej nr 1 w Iławie 23 marca odbył się finał eliminacji miejsko-gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W turnieju, organizowanym przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Iławie, udział wzięło 47 zawodników z terenu gminy Iława oraz miasta Iława.

Na turnieju obecni byli przedstawiciele władz: Krzysztof Harmaciński – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Iławie, Dorota Kamińska – zastępca burmistrza Iławy, st. bryg. Piotr Wlazłowski – komendant powiatowy PSP w Iławie, Przemysław Pierunek – Nadleśnictwo Iława, dh Adam Waszelewski – wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko–Gminnego ZOSP RP w Iławie.

Młodzież rywalizowała w trzech grupach wiekowych. Młode pokolenie wykazywało się wiedzą z zakresu historii pożarnictwa, ochrony ludności, ochrony przeciwpożarowej, znajomością pojazdów i sprzętu ratowniczo-gaśniczego, organizacji działań ratowniczo-gaśniczych, zabezpieczenia przeciwpożarowego budynków, lasów i środków transportu, ewakuacji ludzi i mienia, zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej, znajomością służby wewnętrznej, organizacji i realizacji zadań statutowych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po teście pisemnym komisja w składzie: st. asp. Łukasz Linkner – przewodniczący, mł. bryg. Piotr Szysler – sekretarz oraz st. kpt. Bogdan Grzymowicz – członek, wyłoniła zwycięzców:

w grupie szkół podstawowych (klasy I-IV)

miejsce I – Maciej Wasiewski – Szkoła Podstawowa Gromoty

miejsce II – Wiktor Czuczko – Szkoła Podstawowa Gromoty

miejsce III – Filip Markowski – Szkoła Podstawowa nr 3 Iława

w grupie szkół podstawowych (klasy V-VIII)

miejsce I – Paweł Kubieński - Szkoła Podstawowa Wikielec

miejsce II – Igor Dobrzyński- Szkoła Podstawowa nr 2 Iława

miejsce III – Alicja Gorzka – Szkoła Podstawowa Gałdowo

w grupie szkół ponadpodstawowych

miejsce I – Tomasz Szałkowki – Zespół Szkół im. Konstytucji 3 maja w Iławie

miejsce II – Szymon Czuczko – Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939r. w Iławie

miejsce III – Jakub Wolski - Zespół Szkół im. Konstytucji 3 maja w Iławie

Należy podkreślić, że turniej z roku na rok jest na coraz wyższym poziomie, a młodzi ludzie biorący w nim udział wykazują się dużą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

Zwycięzcy oraz laureaci drugich, trzecich i czwartych miejsc na szczeblu miejsko-gminnym wezmą udział w finale powiatowym.

Łukasz Linkner, oprac. eka

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5