Pędził krajową 16., nie zwracając uwagi na znaki. Zatrzymał go policjant po służbie

2023-03-23 10:15:13(ost. akt: 2023-03-23 10:37:52)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Rafał Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Iławie w czasie wolnym od służby zatrzymał kierującego audi. Mężczyzna nie zwracał uwagi na znaki drogowe, pędząc jedną z dróg w gminie Iława.
W sobotę 18.03.2023 r. oficer dyżurny iławskiej policji jadąc jedną z dróg w gminie Iława, w czasie wolnym od służby, zauważył audi.

Funkcjonariusz widział, że kierującemu bardzo się spieszyło, gdyż nie zwracał uwagi na znaki drogowe. Mężczyzna wyprzedził policjanta pomimo podwójnej linii ciągłej, omijając przy tym wysepkę z lewej strony. Funkcjonariusz natychmiast pojechał za mężczyzną i kiedy ten wjechał na teren stacji benzynowej, zablokował mu wyjazd swoim samochodem, po czym o wszystkim poinformował funkcjonariuszy będących na stacji paliw.

Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze ruchu drogowego i ukarali 31–latka mandatami, a jego konto powiększyło się o 10 pkt. karnych.

St. asp. Joanna Kwiatkowska informuje, że znowelizowane przepisy prawa ruchu drogowego zakładają, iż punkty karne będą kasowane dopiero po upływie dwóch lat, a nie jak wcześniej po roku i to nie od dnia popełnienia wykroczenia, a od daty zapłacenia mandatu. - Jeśli kierowca w tym czasie utraci prawo jazdy, będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu. Nie będzie już miał możliwości, tak jak wcześniej, skorzystać z kursu redukującego punkty karne - podkreśla rzeczniczka iławskiej policji.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5