Szedł krajówką, zataczając się na jezdnię

2023-03-23 08:48:05(ost. akt: 2023-03-23 09:08:41)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Kiedy świadek zauważył pieszego, który był pod znacznym działaniem alkoholu idącego drogą krajową nr 16 natychmiast o wszystkim poinformował policjantów i poczekał z nim do przyjazdu funkcjonariuszy.
Dzięki informacji od świadka policjanci w poniedziałek (20.03.2023 r.) zatrzymali nietrzeźwego pieszego. Zgłaszający oświadczył, że drogą krajową nr 16 idzie mocno nietrzeźwy mężczyzna. Dodał, że zatacza się i może wtargnąć na jezdnię.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zgłaszającego. Mężczyzna oświadczył, że kiedy zobaczył 50–latka pod znacznym działaniem alkoholu idącego drogą krajową nr 16, w obawie o jego zdrowie i życie postanowił o wszystkim poinformować funkcjonariuszy i poczekać z mieszkańcem Iławy do przyjazdu policjantów.

Tak też uczynił i dzięki kierującemu pomoc dla 50-latka dotarła na czas. Mężczyzna został pouczony za popełnione wykroczenie po czym funkcjonariusze przetransportowali go do domu i przekazali pod opiekę partnerce.

St. asp. Joanna Kwiatkowska przypomina, że każda ilość wypitego alkoholu może negatywnie wpłynąć na nasz stan psychofizyczny, także kiedy jest się pieszym. - Nie wahajmy się i skorzystajmy z numeru alarmowego 112 kiedy widzimy, że komuś grozi niebezpieczeństwo i przekażmy niezbędne informacje, aby ratować to co najcenniejsze – życie - mówi rzeczniczka policji.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5