Jeden potrącił rowerzystkę, drugi jechał rowerem z promilami. Obaj zostali zatrzymani przez policję

2023-03-22 11:56:46(ost. akt: 2023-03-22 12:16:19)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

— Każdy wypadek, kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego, jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomniał o tym 24–latek, który potrącił rowerzystkę — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
We wtorek (21 marca) kilka minut przed godz. 17:00 oficer dyżurny został poinformowany o wypadku na terenie Lubawy. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

— W trakcie czynności okazało się, że 24–latek kierujący seatem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej rowerem, w skutek czego doprowadził do jej potrącenia. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Mężczyzna tłumaczył się, że wyjeżdżając z parkingu skupił swój wzrok na przejeżdżających samochodach, a nie zauważył prawidłowo jadącej rowerzystki — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Natomiast w Iławie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 50–latka. Mężczyzna kierował jednośladem na jednej z lokalnych ulic. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec Iławy jeździł rowerem mając prawie 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł — mówi oficer prasowa iławskiej policji.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5