Planujesz już urlop? Zarezerwuj urlop w Iławie!

2023-03-16 17:14:25(ost. akt: 2023-03-16 18:27:04)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały UM Iława

Już niedługo przestawiamy zegarki na czas letni, co to oznacza? Że to idealny moment na plan urlopowy! Co prawda do pełni szaleństwa wakacyjnego musimy jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz warto zrobić rozeznanie i odpowiednio się przygotować. Na co? Na urlop w Iławie! Rusza druga edycja ogólnopolskiej kampanii, dzięki której wieść o naszym mieście dociera do najdalszych zakątków kraju. Przekonujemy w niej, że miejsce ma znaczenie.
Mówi się, że połowa radości z sukcesu to oczekiwanie na sukces. A gdyby tak słowo sukces zamienić na urlop? Okazałoby się wówczas, że mając przed oczami upragniony cel miejsca wypoczynku podwajamy naszą radość i ekscytację przed tym, co ma nadejść.

Adres urlopwilawie.pl jest skondensowaną informacją o walorach turystycznych, kulturalnych i rekreacyjnych Iławy. To swego rodzaju zaproszenie do naszego miasta, które można szybko „podać” znajomemu. Znajduje się tam odnośniki do Informacji Turystycznej, ważnych stron www, skróty do ofert bookingowych iławskich przedsiębiorców, aktualne wydarzenia kulturalne i sportowe o zasięgu ogólnopolskim.

Internauta szybko dowie się, jak do nas dojechać, co zobaczyć, gdzie zjeść i przenocować, gdzie się dobrze bawić i z jakich atrakcji skorzystać. To pakiet informacji w jednym miejscu wzbogacony materiałami wizualnymi, które oddają klimat naszego wyjątkowego miasta i przyjaznego brzegu.

Taka informacyjna „pigułka” to coś, co się sprawdza w dzisiejszym zabieganym i zwariowanym świecie. Urlop ma w końcu być przyjemny i zwolnić nas z obowiązku pamiętania o wszystkim. Chcemy wypocząć, naładować akumulatory i nie martwić się, że wszystko jest na naszej głowie. Oprócz walorów promocyjnych Iławy i okolicy, strona ta, ma także bardzo ważne znaczenie gospodarcze. Z jednej strony wzmacnia wizerunek naszych lokalnych przedsiębiorców, a z drugiej pokazuje Iławę, jako idealne miasto do wypoczynku, rekreacji, prowadzenia biznesu i życia. Zachęcam serdecznie do śledzenia profilu Urlop w Iławie i polecenia go swoim znajomy - mówi Dawid Kopaczewski, Burmistrz Iławy.

- Aby skutecznie dotrzeć do turysty i zachęcić go do spędzania urlopu w Iławie, zdecydowaliśmy o rozpoczęciu celowanej kampanii, która przyniosłaby konkretny efekt, czyli dawała potencjalnemu turyście konkretne i szybkie odpowiedzi. A ponieważ zdecydowana większość z nas szuka pomysłu w sieci i ma konto na Facebooku, postawiliśmy na kampanię online, która okazała się strzałem w dziesiątkę – mówi Beata Furmanek, Kierownik Wydział Komunikacji Społecznej UM w Iławie.

Dzięki mediom społecznościowym i odpowiedniemu targetowaniu nasza kampania miała ponad milion wyświetleń. Informowaliśmy całą Polskę o walorach naszego regionu oraz o wydarzeniach t.j. Old Jazz Meeting Złota Tarka, Soundlake Festival, Szanty nad Jeziorakiem, Regaty Old Boy Yellow Cup i wielu innych. Warto też podkreślić, że dzięki przebytej kampanii zdobyliśmy wiele ciekawych analiz, które pozwoliły nam na jeszcze lepsze przygotowanie się do tegorocznej akcji - dodaje Beata Furmanek.

Jak to działa?


- Pierwsze dwie sekundy - tyle liczy się dziś w sieci, aby zatrzymać czyjąś uwagę. Internet to ocean ofert i reklam, a konkurencja, algorytmy i wielkie budżety są bezlitosne. Aby się przebić, trzeba złapać czyjąś uwagę obrazem, a potem utrzymać ją podając krótkie, ale ciekawe i wartościowe treści których oczekuje internauta. Jeśli obrazkiem, treścią lub krótkim video rozwiążemy jego problem lub ukierunkujemy na potrzebę, to jest sukces. Tym między innymi kierowaliśmy się planując ubiegłoroczną i kolejną kampanię promocyjną dla Iławy na sezon letni w 2023 roku. Oczywiście na podstawie analiz z minionej kampanii, na ten rok przygotowaliśmy dodatkowe rodzaje kreacji, poprawiliśmy strategię oraz elementy, które pojawią się poza mediami społecznościowymi np. Google Display. Odświeżyliśmy też logo, dodaliśmy mu „słonecznej radości” oraz hasło „Miejsce ma znaczenie”. Uaktualniliśmy ofertę miejsc, wydarzeń oraz atrakcji Iławy i najbliższego regionu, co można sprawdzić już na nowym landing page - mówi Radosław Sikorski z firmy Woway Sp. z o.o., która po raz drugi realizuje kampanię digitalową dla Iławy.

materiały UM Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5