Posiadał narkotyki i amunicję. Postępowanie zakończone aktem oskarżenia

2023-03-15 09:27:16(ost. akt: 2023-03-15 09:41:21)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko mieszkańcowi miasta. Mężczyzna posiadał MDMA, klefedron i amunicję, kiedy do jego domu przyszli policjanci. Kodeks karny za samo posiadanie amunicji przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie wspólnie z prokuraturą prowadzili dochodzenie przeciwko mieszkańcowi Iławy. Z ustaleń śledczych wynikło, że iławscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, iż jeden z mieszkańców powiatu może posiadać narkotyki. Dlatego zaraz po uzyskaniu informacji o miejscu zamieszkania mężczyzny pojechali do jego domu.

Okazało się, że 42- latek posiadał proszek, który po zbadaniu narkotestem okazał się klefedronem i MDMA. W trakcie dalszych czynności policjanci znaleźli jeszcze amunicję wojskową w postaci naboju wielkokalibrowego kal. 12,7x108. Jak twierdził mężczyzna, znalazł ją w lesie, kiedy to był na grzybach. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu iławskiego i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie.

Kodeks karny za samo posiadanie bez wymaganego zezwolenia amunicji przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

oprac. eka / KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5